TEKNOLOJİ

WhatsApp’da isteyen artık çevrimiçi gözükmeyecek!

WhatsAppta Çevrimiçi İken Çevrimdışı Görünmek Mümkün Mü? WhatsApp Çevrimiçi Kapatma Ve Gizleme

WhatsAppta Çevrimiçi İken Çevrimdışı Görünmek Mümkün Mü? WhatsApp Çevrimiçi Kapatma Ve Gizleme

Dijitalleşen teknolojide en çok kullanılan platformlardan birisi Whatsapp olarak karşımıza çıkıyor. İnternet bağlantısıyla daha hızlı iletişim kurabildiğimiz WhatsApp’ta çevrimiçi görülme durumu bazı vatandaşlar tarafından tercih edilmiyor. Bir kişinin çevrimiçi olması, cihazında WhatsApp’ın ön planda açık olduğunu ve İnternet’e bağlı olduğunu gösterir. Bu durum kişinin mesajınızı okuduğu anlamına gelmez. Çevrimdışı görülme durumunuzu telefonların ayarlar kısmından yapabilirsiniz. Peki WhatsApp çevrimiçi gizleme nasıl yapılır? WhatsApp’ta çevrimdışı görünme yapmak için…

Sosyal medya kullanıcılarının sıklıkla kullandığı Whatsapp, dünyanın en popüler mesajlaşma ağıdır. İnternet bağlantısıyla rehberinizdeki kişilerle sınırsız konuşabildiğiniz uygulamada birçok özellik ön plana çıkıyor. Bunlardan birisi de WhatsApp çevrimiçi gizleme uygulamasıdır. WhatsApp çevrimiçi gizlemek için ayarlar menüsüne girmeniz gerekir.

İşte adım adım whatsapp çevrimiçi gizleme işlemi…

Günümüzde hemen hemen herkesin kullandığı Whatsapp akıllı telefonlar için geliştirilmiş bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Dünyanın neresinde olursanız olun internet bağlantınız varsa Whatsapp üzerinden fotoğraf, video, belge, görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Whatsapp’ta çevrimdışı görünme özelliği ise sonradan eklenen özelliklerdendir.

WHATSAPP ÇEVRİMDIŞI GÖRÜNMEK İÇİN;

WhatsApp’ınızdan Ayarlar > Gizlilik > Son Görülme seçeneklerini peş peşe takip edin

Ardından üç farklı seçeneğin bulunduğu bir sayfa açılacak.

Bu seçenekler;

Kişilerim: Bu seçenek aktif edildiğinde çevrimiçi durumunuz listenizdeki tüm kişilerle paylaşılıyor.

Şunlar hariç kişilerimle paylaş: Bu seçenek aktif edildiğinde listeye dahil ettiğiniz kişiler haricindeki kişilerle çevrimiçi durumu paylaşılıyor.

Sadece şu kişilerle paylaş: Bu seçenek aktif edildiğinde ise sadece belirli kişiler çevrimiçi durumunuzu görüntüleyebiliyor.

WhatsAppta yeni özellik: Çevrimiçi gözükme tarihe karışıyor!

Uzun zamandır son görülme saatini kapatmaya olanak sağlayan WhatsApp’ın beklenen çevrimiçi durumu gizleme özelliği de alacağı duyuruldu.

WhatsAppta yeni özellik: Çevrimiçi gözükme tarihe karışıyor!

WhatsApp kullanıcıları için çile haline dönüşen çevrimiçi durumunun gizlenememesi, yeni özellikle birlikte tarih oluyor. Çevrimiçi olduğu halde rahatsız edilmek istemeyen kişiler, artık takip edilmelerinin önüne geçebilecek.

ShiftDelete’den aktarılan bilgilere göre; Mesajlaşma uygulaması için çevrimiçi ifadesi, bir kullanıcının internete bağlanmasıyla görünür. Yani karşıdaki kullanıcı mobil, bilgisayar veya web fark etmeksizin çevrimiçi olduğunuzu görebilir. Uygulama birçok gizlilik özelliği getirse de, kullanıcılar bugüne kadar çevrimiçi olup olmadıklarını gizleyemiyordu.

WABetaInfo tarafından paylaşılan son WhatsApp beta özelliği, kullanıcıların çevrimiçi durumlarını kimlerin görebileceğini seçmelerine olanak tanıyor. Ekran görüntüsüne göre kullanıcılar, gizlilik ayarlarındaki ‘Son Görülme ve Çevrimiçi‘ durumlarını gizleyebilecek.

Keywords

WhatsApp , WhatsApp’ta çevrimdışı görünme , whatsapp çevrimiçi gizleme , whatsapp çevrimiçi gizleme nasıl yapılır , Whatsapp , çevrimiçi , online , özellik , son görülme

WhatsApp’da isteyen artık çevrimiçi gözükmeyecek!

Başa dön tuşu