TEKNOLOJİ

Türkiye için iOS 16 çıkış saati açıklandı!

Türkiye için iOS 16 çıkış saati açıklandı!

Önceki etkinlikte tanıtılan iOS 16 işletim sistemi bugün resmen dağıtılacak. Peki Türkiye için iOS 16 çıkış saati ne zaman?

Türkiye için iOS 16 çıkış saati açıklandı!

Önceki etkinlikte tanıtılan iOS 16 işletim sistemi bugün resmen dağıtılacak. Peki Türkiye için iOS 16 çıkış saati ne zaman?

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen eylül ayı Apple Etkinliği ile iPhone 14 ailesi, Apple Watch Series 8, SE 2, Ultra ile AirPods Pro 2022 cihazları tanıtıldı. Daha önceki etkinlikte tanıtılan iOS 16 işletim sistemi ise bugün resmen dağıtılacak. Peki Türkiye için iOS 16 çıkış saati ne zaman?

Apple’ın açıklamasından sonra beta sürüm kullanıcıları ve geliştiriciler için iOS 16 Release Candidate sürümü yayınlandı. Apple Developer üzerinden indirilebilen güncelleme, bugün itibariyle watchOS 9 ve tvOS 16 sürümleri ile beraber herkese sunulacak.

Aylarca süren geliştirici ve herkese açık beta sürümlerinden sonra, iOS 16 artık halka hazır ve biz de gelmesini bekliyoruz. Peki Türkiye’de yeni iOS 16 ne zaman indirmeye sunulacak?

Yukarıda yayınlanan listeye göre Türkiye’deki iPhone, Apple Watch ve Apple TV kullanıcıları bu akşam 20:00’dan itibaren güncellemeyi indirebilecek.

Apple, yeni işletim sistemini destekleyecek cihazları da açıkladı. İşte iOS 16 alacak iPhone modelleri listesi:

SDN Yorumları 10 Yorum

Yorum Yap İptal

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

İphone se 2020 gelmeyecek mi güncelleme ?

İlk nesil SE alacak mı gerçekten?

2. Nesil alacak

2. Nesil

İphone xr icin yukleyecegim umarim telefon icin kotu olmaz

Azərbaycan da ne zaman yayinlanacag peki

Bizden 1 saat ileridesiniz hesaplamak zor olmasa gerek

Genelde büyük güncelemlerde yeni telefon yeni saatimde bile pil düşüşleri oluyor sizde yaşadinizmi böyle birşey ?jarza takili güncelleme yapiyiyorum acaba bu yüzdenmi düşüş oluyor ?

Hani nerdee saat 20:30

Elveda 6s plus 😔😢

Fırsat Ürünleri

iOS 16 ne zaman çıkacak, özellikleri neler? IOS 16 hangi telefonlara gelecek?

iOS 16 çıkış tarihi için geri sayım sürüyor. Apple kullanıcıları iOS 16 çıkış tarihini merak ediyor. Teknoloji devi, iOS 16 ile bir çok farklı özelliğin yanı sıra iPhone’larda kilit ekranı da daha kullanışlı hale getirdi. Fotoğraftaki metinleri ayrıştırabilen canlı metin özelliği, iOS 16 ile artık videolarda da çalışabilecek. Peki iOS 16 hangi cihazlara gelecek, özellikleri neler? iOS 16 ne zaman çıkacak, tarih belli oldu mu? İşte detaylar.

iOS 16 ne zaman çıkacak, özellikleri neler? IOS 16 hangi telefonlara gelecek?

iOS 16’nın Türkiye satış tarihi Apple kullanıcıları tarafından merak ediliyor. Apple yeni mobil işletim sistemi olan iOS 16 iPhone ve iPad’leri baştan sona değiştirecek. Peki iOS 16 nasıl olacak? iPhone ve iPad’lerde neleri değiştirecek?

iOS 16 için net bir çıkış tarihi belirtilmese de yeni sürümün 2022 yılının sonbahar aylarında telefonlara ve cihazlara gelmesi bekleniyor.

Apple’ın, Dünya Geliştiricileri Konferansı’nda tanıttığı iOS 16 ile iPhone’larda kilit ekranı daha kullanışlı hale getirildi. Yeni sürümle birlikte ekranı açmadan birden fazla eylemi gerçekleştirme özelliği gelecek. Ayrıca kilit ekranı tamamen özelleştirilebilecek.

Yeni sürümle gelen diğer bir yenilikte mesajlar uygulamasıyla ilgili. iMessage’ta kullanılan emoji ve gif uygulaması benzeri öğelerin yanına daha fazla sosyal ağ işlevselliği eklendi. Ayrıca iMessage kullanıcıları için gönderilen mesajı düzenleme ve geri alma özellikleri de geliyor.

iOS 16 ile gizlilik için de bazı duyurular geldi. Yeni sürümde “Safety Check” isimli bir alt yapı geldi. Yeni sürümde genişletilmiş uyku izleme işlevleri ve ilaç takibi özelliği de gelecek.

Fotoğraftaki metinleri ayrıştırabilen canlı metin özelliği, iOS 16 ile artık videolarda da çalışabilecek. Yeni Güncelleme ile, birden fazla aile üyesinin fotoğraf eklemesine ve paylaşmasına izin veren iCloud Fotoğraf Kitaplığı da eklendi. Haritalar için de bazı yenilikler, duyuran Apple, artık kişilere 15 noktaya kadar rota planlama şansı verecek. Burada Siri üzerinden rotada güncelleme yapılabilecek.

iPhone SE (2022)

iPhone 13

iPhone 13 mini

iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro Max

iPhone 12

iPhone 12 mini

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro Max

iPhone 11

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro Max

iPhone Xs

iPhone Xs Max

iPhone Xr

iPhone X

iPhone 8

iPhone 8 Plus

iPhone 7

iPhone 7 Plus

iPhone SE (2. nesil)

iPod touch (7. nesil)

iPhone 14 ne zaman çıkacak? Apple iPhone 14 özellikleri ve fiyatı

ÖZGÜN iPhone 14 ne zaman çıkacak? Apple iPhone 14 özellikleri ve fiyatı

İOS 16 çıktı mı, ne zaman çıkacak? İOS 16 özellikleri neler? iPhone yeni güncelleme ile neler değişecek? Kilit ekranı, uyku izleme, gizlilik…

İOS 16 çıktı mı, ne zaman çıkacak? İOS 16 özellikleri neler? iPhone yeni güncelleme ile neler değişecek? Kilit ekranı, uyku izleme, gizlilik...

İOS 16 için geri sayım sona eriyor. Uzun bir süredir beta sürecinde olan iOS 16nın çıkış tarihi belli oldu. Kullanıcılar sürümün ne zaman  telefona yüklenebileceğini merak edip araştırmaya başladı. Peki, İOS 16 çıktı mı, ne zaman çıkacak? İOS 16 özellikleri neler? iPhone yeni güncelleme ile neler değişecek? İşte merak edilen soruların yanıtları...

iOS 16 NE ZAMAN ÇIKACAK? Apple, 2022 yılının ilk önemli etkinliği olan WWDC 2022 (Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı)’nda iPhone’un yeni işletim sistemi iOS 16 sürümünü duyurmuştu. Uzun bir süredir beta sürecinde olan iOS 16, 12 Eylül günü destekleyen modeller için indirmeye sunulacak.

Keywords

iOS 16 , iOS özellikleri , iOS ne zaman çıkacak , İOS 16 çıktı mı , ne zaman çıkacak

iPhone kullanıcılarına müjde! iOS 16 çıkış tarihi belli oldu

Başa dön tuşu