Game

Yüzüklerin Efendisi Filmleriyle Güç Yüzükleri Dizisi Arasındaki C…

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi hangi kanalda yayınlanıyor?

Tüm zamanların en çok satan ikinci kitap serisi olan Yüzüklerin Efendisi, 2001 yılında film olarak çekildi. Gişe rekorları kıran film serisinden sonra şimdi de

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi hangi kanalda yayınlanıyor?

Tüm zamanların en çok satan ikinci kitap serisi olan Yüzüklerin Efendisi, 2001 yılında film olarak çekildi. Gişe rekorları kıran film serisinden sonra şimdi de Amazon Studios, dizi versiyonu için hazırlıkları tamamlandı. Heyecanla beklenen dizinin gösterim tarihi belli oldu. Dizinin set fotoğrafları yayınlandı. Dizinin ilk fragmanı yayınlandı. İşte tüm detaylar…

Beyaz perdeye uyarlanan filmi yıllar geçmesine rağmen hala izlenirken, yapımın hayranlarını sevindiren haber birkaç yıl önce gelmişti. Kitaplardan binlerce yıl öncesini gözler önüne serecek olan dizi, Orta Dünya’nın İkinci Çağında geçiyor. Dünya genelinde şimdiye kadar yapılan en pahalı bütçeli dizisi olacak olan Yüzüklerin Efendisi’nde Yüzüklerin dövülmesi, Karanlık Lord Sauron’ın Yükselişi ilk sezonda yer alacak. Peki Yüzüklerin Efendisi dizi saat kaçta ve ne zaman? Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri dizisi hangi platformda başladı? İşte Yüzüklerin Efendisi dizisi oyuncuları ve konusu…

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ DİZİSİ NE ZAMAN VE HANGİ PLATFORMDA YAYINLANACAK?

Dizinin ilk gösterim tarihi 2 Eylül 2022 olarak belirlenmişti. Dünya genelinde en yüksek bütçeye sahip olan yapım, Amazon Prime üzerinden ilk iki bölümüyle izleyici karşısına geçti. Prime Video’dan yapılan açıklamaya göre; Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri dizisi yeni bölümleriyle her hafta Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece yarısı 00:00’da yayınlanacak.

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ DİZİSİ KAÇ SEZON OLACAK?

İlk sezonu toplamda 8 bölüm sürecek olan dizinin ilk bölümünün adı Shadow of the Past (Geçmişin Gölgesi) olacak.

İLİŞKİLİ HABERDünyanın en pahalı projesi! Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’ne servet harcandı

Yüzüklerin Efedisi dizisi toplam 5 sezondan oluşacak ve  50 saat sürecek.

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ (THE LORD OF THE RINGS: THE RINGS OF POWER) OYUNCULARI

Robert Aramayo, Owain Arthur ve Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan, Smith ve Charlie Vickers dizide oynayan isimler arasında yer alıyor. Dizinin başrolünde ise Maxim Baldry yer alacak.

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ: GÜÇ YÜZÜKLERİ İLK BÖLÜM FRAGMANI!

Dünyanın karanlık devirlerini fantastik bir biçimde anlatacak olan dizinin ilk fragmanı fanatiklerinin nefesini kesmişti. Daha sonra yapım şirketi adeta servet ayırdığı diziden kareler paylaşmıştı.

İLİŞKİLİ HABERYüzüklerin Efendisi nerede çekildi? Hobbit Köyü nerededir?

SERVET DEĞERİNDE DİZİ!

Yıllardır en sevilen film serilerinden biri olarak karşımıza çıkan Yüzüklerin Efendisi, beyaz perde de büyük bir başarı yakalamıştı. Bu başarının ardından ekranlara dizi olarak gelmeye hazırlanan seri için hayranlar gün sayıyor. Yeni Zelanda’da çekimleri tamamlanan dizinin seyirciyle buluşacağı tarih 2 Eylül 2022 olarak belirlenmişti.

Dizinin yalnızca bir sezon için 465 milyon dolarlık dev bir bütçeyle çekildiği öğrenildi.

TARİHİN EN PAHALI DİZİLERİNDEN BİRİ OLDU!

Yeni Zelanda’da kurulan dev platoda çekimlerine başlanılan Yüzüklerin Efendisi için yapım şirketi ilk sezon için 465 milyon dolar gözden çıkardı. Bu harcamayla en pahalı dizi oldu. Dizi hakkında bilgiler ise Yeni Zelanda Resmi Bilgilendirme Yasası kapsamında Stuff sitesi tarafından paylaşıldı.

Yeni Zelanda Ekonomik Kalkınma ve Turizm Bakanı Stuart Nash, Yeni Zelanda’da bu kadar bütçeyle yapılan bu çalışma için oldukça heyecanlı olduğunu ifade eden açıklamalarda bulundu. Nash, heyecanını “Bu olağanüstü; gerçekten de bu, şimdiye kadar yapılmış en büyük televizyon dizisi olacak” sözleriyle ifade etti.

5 sezon olarak çekilecek olan dizi hakkında henüz duyurulmamış birçok sürpriz yer alıyor. Rekor kırmaya gelen dizinin görüşmeleri 2017 yılında başlanmıştı.

Gözlerden uzak özellikle de basına sızdırılmadan ilerleyen çekimler ise geçen sene Şubat ayında çekilmeye başladı. Bir sezonun çekim planlamasının 3 yıllık olduğunu bunun da 500 milyon dolara mal olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca pandemi nedeniyle çekimlere sık sık ara verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO;

Gülşen’in ev hapsinin kaldırılması talebi mahkeme tarafından reddedildi

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzüklerinden ilk fragman geldi

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinden ilk fragman yayınlandı. Fragman diziden görüntüler barındırırken hikaye ilgili de önemli bilgiler taşıyor.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzüklerinden ilk fragman geldi

Amazon’un merakla beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisi için ilk fragman paylaşıldı. The Lord of the Rings: The Rings of Power( Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri) ismini taşıyan dizinin fragmanı, Super Bowl ( ABD Ulusal Amerikan Futbolu Ligi Finali) esnasında gösterildi. Fragman, Yüzüklerin Efendisi filmlerinin öncesindeki dönemi anlatacak dizi hakkında önemli detaylar barındırıyor.

Dizi Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi filmlerinden yüzlerce sene önce, serinin yazarı Tolkien’in “Orta Dünya’nın İkinci Çağı” olarak isimlendirdiği dönemde geçiyor. Tolkien’in popüler kitapları ve bunların filmleri Üçüncü Çağ esnasında yaşananları aktarıyor.

Amazon’un dizisinde bir Orta Dünya tarihi kitabı olarak nitelendirilebilecek Silmarilion’dan alınan çok sayıda hikaye yer alıyor. Númenor’un düşüşü, Sauron’un yükselişi ve efsanevi yüzüklerin meydana çıkışı gibi olaylar söz hususu hikayeler arasında bulunuyor.

Güç Yüzükleri’nin oyuncu kadrosu da oldukça geniş. Bunlar arasında Yüzüklerin Efendisi hayranlarının bildiği Elrond (Robert Aramayo), Galadriel (Morfydd Clark) ve insan savaşçı Isildur (Maxim Baldry) gibi karakterler yer alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ise Cynthia Addai-Robinson, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman ve Sara Zwangobani bulunuyor.

Amazon, Güç Yüzükleri’nin “Sıradaki sansasyonel fantezi dizisi” olması için büyük bir yatırım yaptı. Yalnızca uyarlama hakları için 250 milyon dolar ödenen Amazon’un ilk sezonun yapımı için 462 milyon dolar gibi çok büyük bir para harcadığı belirtiliyor.

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisi, 2 Eylül’de Amazon Prime Video’da seyircisiyle buluşacak.

Keyword

YAŞAM haberleri , yüzüklerin efendisi dizisi , Yaşam Haberleri

Yüzüklerin Efendisi Filmleriyle Güç Yüzükleri Dizisi Arasındaki C…

Başa dön tuşu