Magazin

İstanbul 35 dereceyi gördü, Caddebostan Sahiline akın ettiler

Hava sıcaklığı 35 dereceyi gördü, vatandaşların rotası sahil oldu

Kocaeli’nde öğle saatlerinde hava sıcaklığı 35 derece olarak ölçüldü. İzmit sahili, sıcak havayı değerlendirmek isteyen vatandaşlarla doldu.

Hava sıcaklığı 35 dereceyi gördü, vatandaşların rotası sahil oldu

Öğle saatlerinde hava sıcaklığının 35 derece olarak ölçüldüğü Kocaeli’nin İzmit ilçesinde vatandaşlar sahile akın etti. Bazı vatandaşlar yılın son sıcakları olduğu için tadını çıkarmak gerektiğini söylerken bir kısım vatandaşlar ise güneşten kaçıp gölge yerleri tercih etti. Sahili özellikle ailesiyle vakit geçirmek isteyen vatandaşlar doldurdu. Tahminlere göre Kocaeli’de hava sıcaklığının hafta sonu süresince 30 derecenin üzerinde olması bekleniyor.“Bu sıcak beni bunaltmadı”Azerbaycan’dan geldiğini ve İzmit sahilindeki sıcak havanın tadını çıkardığını söyleyen Sabina Jalilova, “Seviyorum buraları ve bu hava için, nefes almak için buralara geldim. Burası çok güzel ve havadar bir yer. Burada ruhum dinleniyor. Burası Azerbaycan’dan sıcak olsa da havası çok güzel. Bu sıcak beni bunaltmadı” dedi.“2-3 gündür bunaltıcı sıcak var ama deniz havası iyi geliyor”Tatil gününü sahil havası alarak geçirdiğini belirten Nilgün Kızılkan Akkanoğlu, “Bugün tatil günümüz ve sahile indim. Eylül ayının son sıcakları bunlar. Keyfini çıkarıp yürüyüş yapmak istedim. İki üç gündür bunaltıcı sıcak var ama deniz havası iyi geliyor. Denizi görünce bir rahatlık geliyor insana. Güneş bunaltıcı, üç gündür hava sıcaklığı fazla. Yürüyüş iyi geldi, deniz kenarı güzel ve İzmit’in en güzel şansı bu” diye konuştu.

İstanbul 35 dereceyi gördü, Caddebostan Sahiline akın ettiler

Haberler – İstanbul’da hava sıcaklıklarının artmasıyla vatandaşlar soluğu sahillerde aldı. Termometreler 35 dereceyi gösterirken, Caddebostan Sahili’ne…

İstanbul 35 dereceyi gördü, Caddebostan Sahiline akın ettiler

Güncelleme Tarihi: Ağustos 14, 2022 18:35

Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte İstanbullular sahillere akın etti. Sıcaktan bunalıp soluğu Caddebostan Sahili’nde alan bazı vatandaşlar sahilde dinlenirken, bazı vatandaşlar da kendilerini denize bıraktı. Serin suda keyif yapan vatandaşlar sahilleri doldururken, İstanbul’da termometreler 35 dereceyi gösterdi. Nem oranının ise yüzde 60 olarak kaydedildiği kentte serinlemek isteyenler Caddebostan Sahili’nde yoğunluğa neden oldu. Sahil boyu bisiklet sürenlere sıcaktan dolayı denize giren vatandaşlar eşlik etti. Öte yandan sıcaktan bunalıp denize giren vatandaşlar havadan dron ile görüntülendi.Hafta sonunu sahilde geçiren Nazlıcan Dağlı, “Sıcaklık 35 derece diyorlar ama bence hissedilen daha fazla. 40 derece vardır diye düşünüyorum. İnsanlar sahile akın etmiş, çok kalabalık. Evlerde durulmuyor. Ayaklarımız toprağa bassın istedik biraz serinlemek için” dedi.Sıcak havanın keyfini sahilde çıkaran Ertan Eryılmaz, “Son birkaç gündür İstanbul’da çok yüksek sıcaklıklar var. Hafta içi bir yere giderken çok zorlanıyoruz. Hafta sonu kendimizi sahillere atıyoruz” dedi.İstanbul’un çok sıcak olduğunu belirten Ugandalı Hen Henre, “Uganda buradan daha soğuk, burası daha sıcak. Burası 30 dereceden daha yüksek. Benim için fazla bir sıcaklık” dedi.

Türkiye gündeminden son dakika haberleri, bugün yaşanan en son gelişmeler, siyaset gündeminden güncel haberler ve bütün son dakika haberleri için Hürriyet’in internet haber sitesi hurriyet.com.tr; Hurriyet.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Keywords

İstanbul , hava durumu , sıcaklık

YEREL HABERLER / 17:09Hava sıcaklığı 35 dereceyi gördü, vatandaşların rotası sahil oldu

Başa dön tuşu