Game

CS: GO bunny kodu

CS: GO bunny kodu

CS: GO oyununda bunny hop nasıl yapılır diyorsanız bunny hop kodu ve bunny hop hızlandırma kodu paylaştığımız rehberimize göz atabilirsiniz.

CS: GO bunny kodu

Çoğu CS: GO oyuncusu oyundaki en hızlı hareket ettikleri anın bıçakları ile dolaştıkları an olduğunu sanır. Bu teorik olarak doğru olsa da bunny hop yaparak daha da hızlı hareket edebilirsiniz. Counter-Strike’ın ilk zamanlarından beri hızlı ve sessiz hareket etmenin tek yolu tavşan zıplamasıydı ancak Valve oyun mekaniğinde bugüne kadar birçok değişikliğe gitti. Bu rehberimizde sizlere CS: GO bunny hop kodu ve nasıl yapılacağı hakkında bilgi vereceğiz.

Tavşan zıplaması, ilk atlayıştan hemen sonra karadayken tekrar zıplama eylemini ifade eder. Bunu yaparken eğer hareketinizi başarılı bir şekilde sürdürürseniz tavşan gibi zıplamaya ve hızlı gitmeye başlarsınız. Kulağa basit gibi gelse de tavşan atlama yapmak bazen zor olabilir ve pratik ile zamanla gelişir. Ayrıca tavşan zıplama yani bunny hop yapmanın avantajlarından birisi de siz hızlı giderken CS: GO’da çok önemli olan sessizlik avantajını diğer hareket durumlarından daha iyi sunmasıdır.

Bir sunucuda saniyede güncelleme sıklığı anlamına gelen tickrate değeri bunny hop yapmanızda önemli bir rol oynar. Alışkın olduğunuzdan farklı bir tickrate değerine sahip bir sunucuya katılmak sizi hazırlıksız yakalayabilir ve bunny hop yapmaya alışkın olsanız bile acemilik zamanlarınızı hatırlatacak cinsten zora sokabilir. Bu nedenle oynadığınız sunucunun tickrate değeri önemli bir husustur. Bunny hop becerilerinizi zamanla geliştirecek ve alışacaksınız. Bu rekabetçi maçlarda dahi size avantaj sağlayabilir. O halde bunny hop nasıl yapılır ona geçelim.

Bunny hop mükemmel uyum içinde ardışık atlamalardan ibarettir. Bunny hop yapmak için en yaygın kısayol tuşu boşluk tuşudur. Ancak boşluk tuşu bazen zamanlamayı doğru yapmanızı zorlaştırabilir. Boşluk tuşuyla sıralı ve senkronize şekilde bunny hop yapmaktan zorlanıyorsanız size aşağıda verdiğimiz satırları autoexec dosyanıza ekleyin veya bunları konsola yazın. Autoexec dosyaları, oyuncuların CS: GO’yu her başlattıklarında özelleştirilmiş ayarlarını yüklemelerine olanak verir. Bir tane oluşturmak veya düzenlemek için yerel CS: GO dosyalarınızda “cfg” klasörünüzü bulun.

Tüm bilgisayar fareleri aynı fare tekerleğine ve mekaniğine sahip olmasa da bunny hop için atayabileceğiniz en iyi tuşlardan birisidir. Çoğu fare tekerleği mükemmel atlamaları zamanlamaya yetecek kadar hassastır. Bu komutları uygulamak fare tekerleğini kullanarak zıplamanıza ve bunny hop yapmanızı daha rahat hale getirmenize olanak sağlayacaktır. Hızınızı artırmak ve işleyişi anlamak için düz bir çizgide hareket ederken atladıktan sonra bunny hop denemeye başlayın.

Bunlar manuel olarak fare tekerleği ile bunny hop yapmanız için gereken kodlardır. Eğer otomatik bunny hop yapmak istiyorsanız şu yolu izlemelisiniz:

Yukarıda paylaştığımız kodu aktif ettikten sonra standart bunny hop yapabileceksiniz. Eğer CS: GO bunny hop hızlandırma kodu arıyorsanız size aşağıda vereceğimiz kodu konsola yapıştırmanız gerekiyor ardından bunny hop yaparken hızlanacaksınız. Bu kod resmi Valve sunucularında çalışmayabilir. CS: GO bunny hop hızlandırma kodları şunlardır:

Bir günde bunny hop yapmaya başladığınızı sanmak için yeterince tecrübeye sahip olmayabilirsiniz. Bazen yaptığınızı düşünebilirsiniz ancak başarılı olmayabilirsiniz. Sizi dışarıdan gözetleyen birisi yoksa bunu sanmanız gayet doğal. Bu durumda değerlerinizi kontrol etmek için oyundaki istatistiklere ihtiyacınız olacak. Aşağıdaki satırı autoexec dosyanıza veya konsola eklemek hareket hızınızı takip etmenize olanak sağlayacaktır.

Hareketsiz duruyorsanız değerinizi gösteren sayı doğal olarak sıfırda olmalı. Bıçakla koşarsanız değerin 250 hızda gösterdiğini göreceksiniz. Düz bir çizgide zıplayan tavşanın aslında daha yavaş hıza neden olacağını fark edeceksiniz. Düz bir çizgide tavşan atlama alıştırması yapmak bunny hop temellerini kavramak için iyi bir fikir olsa da hızınızı artırmak için tavşan atlama sırasında biraz strafe eklemeniz gerekli.

Nişancı oyunlarında, oyuncunun sağa ve sola sürekli hareket etmesine strafe denir. Strafing vurmanızı zorlaştırır. CS: GO’da silah elinizde hareket halindeyken vurmanın zorlaştığını fark etmişsinizdir. Bunny hop için strafing yapmak hız bariyerini kırmak için olmazsa olmaz bir unsurdur. Karakteri yönlendirdiğiniz yere doğru biraz bakmanız gerek ve bunu küçük bakışlarla yapmalısınız. Çünkü aynı zamanda strafe yaparken diğer tarafa da bakmanız gerekecek ve amacı da bu. Bunu pratikle geliştirebilirsiniz.

Ayrıca strafe yaparken atlama tarzınızı da belirlemelisiniz. Bazı oyuncular bunny hop yaparken geriye veya yana doğru zıplamayı tercih edebilir. Çünkü bunu yapmak kişisel bir şeydir ve herkes alıştığı şekilde bunny hop yapabilir. Temelinde aynı mantık yatsa da farklı şekilde bunny hop yapmanız için tuş kombinasyonunuzu değiştirmeniz gerekebilir. Mesela geri ve strafe yaparak bunny hop yapmak için S ve yön tuşlarını kullanmanız gerekebilirken yana ve ileri doğru gitmek için W ve yön tuşlarını kullanmanız gerekecektir.

Bunny hop’u doğru şekilde yapmak hızınızı bir bıçakla koşmaktan daha fazlasına yükseltecektir. Özel oyunlarda ve normal maçlarda bu hız oldukça fazla olabilirken, bunny hop yaparken hızınız rekabetçi oyunda 285,94 değerinde olacaktır. Bu değer hem 64 hem de 128 tickrate değerine sahip sunucularda geçerlidir. Bu da tavşan zıplamasını mantıksız bir hale getirebilir, çünkü tavşan zıplamaya başlamadan önce biraz hız kaybedeceksiniz.

Hız sınırı olmasaydı kaybettiğiniz hızı ve zamanı daha uzun süre hızlı gideceğiniz için rahatlıkla telafi edebilirdiniz. Kendinizi her dört veya beşinci sıçramada yavaşlarken bulursanız tavşan zıplamasını rekabetçi maçlarda kullanmanız sizin için pek de uygun olmayabilir. Bununla birlikte eğer kendinize güveniyorsanız ve bunny hop yaparken hata yapmıyorsanız bomba alanına hızlı bir şekilde giriş yaparak düşmanları hazırlıksız yakalayabilirsiniz.

Ayrıca hareket hızınızı azaltan bir silahla hareket ederken yapmak da sizi avantajlı duruma sokabilir. Düşmanlar koştuğunuzu duyarsa sizi gafil avlayabilir. Bu da bunny hop yapmanın avantajlarından birisidir. Eğer bunny hop yaparken başarılı olursanız bunny hop yapmayı sevebilir ve eğlenebilirsiniz. Sıkıldığınızda topluluk sunucularında yapabileceğiniz eğlenceli bir aktivite olarak size geri dönecektir. Bunny hop haritalarında kendinizi geliştirebilir ve eğlenebilirsiniz. CS: GO her zaman rekabetçi maçlardan ibaret olmadığı için seveceğinizi düşünüyoruz.

CS: GO bunny kodu – Bunny hop nasıl yapılır?
CS: GO da bunny hop yapamıyorum diyenler için bunny hop kodlarını ve hızlandırma kodlarını paylaştık.

Başa dön tuşu