Game

Ergün Penbeden derbi tahmini

Ergün Penbeden derbi tahmini

Galatasaray’ın eski yıldızı Ergün Penbe, Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesi açıklamalarda bulundu.

Ergün Penbeden derbi tahmini

Galatasaray’ın efsane futbolcusu Ergün Penbe merakla beklenen büyük derbiyi ve futbol dünyasındaki son gelişmeleri cagdasses.com için yorumladı.

İşte Ergün Penbe’nin yaptığı açıklamalar:

“DERBİYİ GALATASARAY KAZANIR AMA EN KÖTÜ BERABERLİK”

“İki takıma da baktığımızda sezona iyi başlamadıklarını ve iyi futbol oynamadıklarını görüyoruz. Ancak bu maçta saha ve seyirci avantajını Galatasaray’ın kullanacağını düşünüyorum. Fenerbahçe’nin de Galatasaray’a karşı şansının tuttuğunu biliyoruz, ama zor maç olmasına rağmen Galatasaray kazanır ya da en kötü maç berabere biter diye düşünüyorum.

Takımlardaki eksikler ile ilgili olarak, bence büyük takımlardaki eksiklerin önemi olmamalı. Çünkü yerine gelecek alternatifler en az onlar kadar kaliteli olması gerekiyor. Mesela Burak Yılmaz’ın oynamaması halinde Umut Bulut’un da görevini en iyi şekilde yapacağına inanıyorum.

“FUTBOLDA KALİTE İYİCE DÜŞTÜ”

Genel olarak baktığımızda kulüp takımları ve milli takım düzeyinde oynanan futbolun kalitesi iyice düştüğünü görüyoruz. Büyük bir geriye gidiş var. Ülkemizde son zamanlarda yetişen yıldız futbolcu da yok. Bir tek en son Arda Turan yetişti. Bunun dışında hep gurbetten oyuncular getirmek zorunda kalıyoruz. Bu durumun nedenini hep altyapı olarak gösteriyorlar ama bence altyapıda şu anki durum öncekinden çok daha iyi. Önceden oynayacak çim saha bulamazdık, şimdi her yer saha doldu.

Bence bu biraz toplumun yapısı ile alakalı. Futbol oynamaya olan ilgi azaldı. Çocuklar önceden futbola çok daha meyilliydi, şimdi herkes internet, bilgisayar gibi alternatiflere yöneldi. Spora olan alaka azaldı. Bunun dışında altyapıdan sorumlu hocalarında kalitesi önemli tabi. Bu hocalar ne kadar kaliteli olursa yetişecek oyuncular da o kadar kaliteli olur diye düşünüyorum.

“BİZİM JENERASYONUN AVANTAJI SÜREKLİ BERABER OYNAMAMIZDI”

Şimdiyi bizim jenerasyon karşılaştırırsak, bizim uzun yıllar beraber oynamanın verdiği avantajımız vardı. Süreklilik her şeyde çok önemlidir. Maalesef hem kulüp takımlarımızda hem de milli takımda bu süreklilik yok. Bakıyorsunuz bu sene milli takımda oynayan oyuncu seneye yok. Birlikte oynamak çok önemli aslında ama bunu sağlayamıyoruz maalesef.

“FATİH TERİM’E FAZLA YÜKLENİLİYOR”

Şimdi Türkiye gibi bir ülkede her şey başarıya endeksli. Aynı zamanda bu konuda hep sabırsızız. Bir an önce her şey olsun istiyoruz. Fatih Terim bu ülkede zaten kendini kanıtlamış en büyük hocalardan bir tanesi. Bence biraz zaman vermek gerekiyor. Çünkü Türk futbolunun içinde bulunduğu kaosu herkes biliyor. Bunu da Fatih Hoca sağlayamadıktan sonra başka kim sağlayabilir ki? Başarısız giderken eleştirilerin olması gayet normal ama bana göre Fatih hocaya fazla yükleniliyor. Bunun içinden çıkmak ve yeni bir jenerasyon yaratmak için biraz sabır ve zaman gerektiğine inanıyorum. Her şey bir anda olmuyor. Uzun vadede iyi işler yapacağına inanıyorum.

“GALATASARAY BU SİSTEMLE GİDERSE İŞİ ZOR!”

Galatasaray bu sistemle giderse geleceğinin iyi olacağını ben pek düşünmüyorum. Çünkü çok yüklü bir borç içindeler. Bir kulüp iyi yönetilirse, girdisi ve çıktısı iyi dengelenirse başarılı olur. Maalesef Galatasaray özellikle son yıllarda özellikle transferde verdiği ücretlerle kesenin ağzını fazla açtı gibi gözüküyor. Dengeli işler yapmadığınız zaman bir takım sıkıntılar çıkar. Ünal Aysal’da bana göre mali kriz yüzünden bıraktı. Artık içinden çıkamayacağını düşündü ki böyle bir karar aldı diye düşünüyorum.

“ALP YALMAN DAHA ŞANSLI”

Yeni gelen başkan adaylarına da öncelikle hayırlı olsun demek lazım ama hakikaten zor bir göreve geliyorlar. Galatasaray çok büyük bir camia ve iyi organize olursa bununda altından kalkacaklardır. Ben daha önce de birlikte çalıştığım, benim dönemimde de başkanlık yapan Alp Yalman’ın bu yarışta daha şanslı ve önde görüyorum.

(cagdasses.com)

Keyword

ergun penbe , galatasaray , fenerbahce

Derbi için sabırsızız

Başa dön tuşu