Android

McAfee Mobile Security: 2022deki En İyi Android Antivirüsü mü?

McAfee Mobile Security: 2022deki En İyi Android Antivirüsü mü?

McAfee Mobile Security: 2022deki En İyi Android Antivirüsü mü?

McAfee, Siber güvenlik söz konusu olduğunda büyük bir markadır. McAfee, 30 yılı aşkın süredir Buluttan cihaza siber güvenlik işinde yer almaktadır. Kuşkusuz McAfee, uzun süredir her türlü cihaz için en iyi güvenlik çözümlerinden birini oluşturmak için deneyimini kullandı. Ancak McAfee, Android için en iyi antivirüs yazılımını oluşturmada başarılı oldu mu? McAfee’nin sunduğu Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma, sektördeki en iyisi mi? Daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım:

Contents

Bir Antivirüs uygulamasının birincil amacı, Kötü Amaçlı Yazılımlara karşı güvenliktir. Kötü Amaçlı Yazılım (Kötü Amaçlı Yazılım), kullanıcının verilerini çalmak ve kötüye kullanmak için bir teknik olarak sürekli olarak kullanılmaktadır. Android için takdire şayan antivirüs uygulamalarının çoğu, Bitdefender Mobile Security, Norton, vb. gibi Kötü Amaçlı Yazılım tehditlerine karşı tam koruma sağlar.

McAfee Mobile Security tarafından sunulan Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma rakipsizdir. Bu tür antivirüslerin performansını değerlendiren çeşitli bağımsız laboratuvarlar vardır. Böyle bir laboratuvar AV-Test Laboratuvarı’dır. Temmuz 2020’de gerçekleştirilen bir testte McAfee Mobile Security, 3.345 örnekten Kötü Amaçlı Yazılımın %99,9’unu tespit edip ortadan kaldırmayı başardı. Puan oldukça iyi görünse de, Bitdefender Mobile Security gibi McAfee’nin rakipleri örneklerin %100’ünü tespit edebildi.

Antivirüs uygulamaları, Kötü Amaçlı Yazılımlara ve Siber Tehditlere karşı gerçek zamanlı koruma sağlar. Herhangi bir Kötü Amaçlı dosya veya yazılım hakkında kullanıcıyı anında uyarmak için Antivirüs uygulamaları cihaz arka planında sürekli olarak çalışır. Buna ek olarak, bir Antivirüs uygulaması Hırsızlığa Karşı Koruma araçlarıyla donatılmış olarak gelirse ve kullanıcı bundan yararlanmayı seçerse, uygulama her zaman arka planda Konum servislerini de kullanır. Tüm bu sebeplerden dolayı Antivirüs uygulamalarının cihazın performansı üzerinde büyük etkisi olabilir.

7 Günlük McAfee Mobile Security kullanımımda, cihazın performansında veya pilinde önemli bir darbeyle karşılaşmadım. (Hırsızlığa Karşı Koruma aracı Açık durumdaydı ve her zaman arka planda Konum servislerini kullanıyordu.) AV-Test Lab, cihazın performansı ve pili üzerindeki etkisi ile ilgili değerlendirmesinde de aynı bulguya rastladı.

McAfee’nin Bitdefender, Norton ve Kaspersky gibi rakipleri üzerinde yapılan benzer testler de benzer sonuçlar verdi. Bu nedenle, McAfee ve rakipleri Android için en iyi Antivirüs olma arayışında henüz baş başadır.

Rekabet ortamında, Antivirüs uygulamaları yalnızca sundukları Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma ile değil, aynı zamanda sundukları ekstra araçlar temelinde de değerlendirilir.

Sunulan Ek araçlar söz konusu olduğunda, McAfee’nin Rakibi yoktur. McAfee, diğer rakiplerde genellikle bulunmayan en iyi araçların en iyisini sunar. Bu araçlar, Android için en iyi Antivirüs olma yarışında McAfee’yi kesinlikle rakiplerinin önüne geçiriyor.

McAfee, premium yükseltilmiş sürüm gerektirse de gerçekten çok faydalı olabilen bir VPN ile donatılmıştır. Özellikle Android cihazlarda veri güvenliğini ve gizliliğini korumak için VPN’ler şiddetle tavsiye edilir. McAfee VPN, McAfee Antivirus’e iyi bir ektir.

7 günlük kullanımımda McAfee VPN’i son derece güçlü buldum. Ayrıca akış sırasında iyi hızlar sundu.

Hırsızlıklar, veri gizliliği ve güvenliği söz konusu olduğunda mutlak en kötü kabustur. Cihazınız çalındığında, cihazınızın biyometrik kilidi olsa bile, izinsiz giren kişinin verilerinize erişmesi için çeşitli yolları vardır. Bu nedenle, takdire şayan antivirüs uygulamalarının çoğu Hırsızlığa Karşı Koruma araçlarıyla donatılmıştır.

Hırsızlığa karşı koruma araçları, verileri uzaktan silmeyi, alarmı tetiklemeyi, cihazı kilitlemeyi ve cihazı bulmayı içerir.

Ancak, bu araçların tümü gerçekten iyi çalışmıyor. Yalnızca Bitdefender ve McAfee’de bulunan Hırsızlığa Karşı Koruma araçları, eldeki görevi yapabildi.

Rakiplerde bulunmayan McAfee Antivirus ile donatılmış diğer araçların sayısı da vardır. Net bir fikir için aşağıdaki tabloya bakın:

Fiyatlandırma biraz öznel bir konudur. Yalnızca McAfee ve rakiplerinin fiyatlarını karşılaştırabiliriz. Ama hangisini seçeceğinizi söyleyemeyiz. Her şey mobil cihazınızda ne kadar hassas veriye sahip olduğunuza bağlıdır; bunun için ne kadar harcamak istiyorsunuz; vb.

Hiç şüphe yok ki, işlevsellik söz konusu olduğunda, McAfee piyasadaki Android için en iyi Antivirüs’tür. Ancak tüm bu hizmetlerin sunulduğu fiyat, rakiplerine göre çok daha yüksek.

Standard: $29.99

Plus: $79.99

Download: 

Verdict:

Özelliklere baktığımızda, McAfee, Android için mutlak en iyi Antivirüs’tür. McAfee’nin sunduğu özellikler, fiyatı ne olursa olsun başka hiçbir yerde mevcut değildir. Bu nedenle, mutlak en iyisini isteyen bir kullanıcıysanız, McAfee Mobile Security’ye gidin.

Ama benim gibi ortalama bir kullanıcıysanız, fiyatta 50$ tasarruf ederseniz, birkaç özelliği kaybetmeniz sorun olmaz. Bu nedenle, eğer benim gibiyseniz, Bitdefender Mobile Security’yi öneririm. (Burada Tam İncelemeyi Okuyun)

McAfee’yi satın alıp almayacağınıza ve McAfee’nin Android için piyasada bulunan en iyi antivirüs olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabileceğimizi umuyoruz. McAfee ve sizin kişisel favoriniz olan görüşlerinizi bize bildirin, sizden haber almayı çok seviyoruz.

Next Read

Norton Mobile Security Ne Kadar Etkili?

Bilmeniz Gereken Mobil Güvenlik Tehditleri

McAfee Mobile Security
Antivirüs ve güvenlik

Başa dön tuşu