Magazin

ÇEŞME YELKENİN MERKEZİ OLUR MU?

Çeşme, 15 milyon dolarlık projeyle 12 ay turizmi konuşacak

Türkiye’nin turizm sektöründeki güncel haber, makale ve sektörel haberlerin yer aldığı sayfa.

Çeşme, 15 milyon dolarlık projeyle 12 ay turizmi konuşacak

Suavi Ahipaşaoğlu 29.09.2010 – 10:42

Eğer Çeşmenin Bodrum vb gibi olmasını istemiyorsanız, butik otellere devam etmeli, devasa işletmelerden ve arap pazarından uzak durmaya devam etmelisiniz. Termal merkez çok yerinde bir proje. Başarılar.

Murat 29.09.2010 – 08:51

Çeşme kendisini dev aynasında görmekten vazgeçince birşeyler yapmaya başlar. Sene 1999, Çeşmede görevli iken de benzeri yatırımlardan bahsediliyordu şimdi de benzer projeler bahsediliyo, 1999 dan beri alınmış olan yol sadece Alaçatının tahrip edilip özünden tamamen kopartılıp günümüzün Şirincesine benzetilmesi, kapalı çarşısına benzetilmesinden ibaret.

Ekrem Yıldız 28.09.2010 – 06:05

15 Milyon gibi bir rakamla Çeşme 12 ay yaşamaz. Çeşme’ye dev yatırımlar gereklidir. Büyük şirketleri yatırım yapması için ikna edilmelidir. Çeşme’ de hala doğru düzgün resort otel bile yok.

‘Gelecek İçin Yelken Açıyoruz’ ekibi, Çeşmede mola verdi

“Gelecek İçin Yelken Açıyoruz” sloganıyla yaşanan iklim değişikliğine dikkat çekmek için Artvin’in Hopa ilçesinden yola çıkan ve Hatay’a kadar gitmeyi planlayan yelkenli ekip, Çeşme’de mola verdi. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün de bulunduğu yelkenli, Çeşme sahilinde karşılandı.

‘Gelecek İçin Yelken Açıyoruz’ ekibi, Çeşmede mola verdi

Yelken eğitmeni Murat Tan ve amatör denizciler Emre Diyar ile Levent Çelik, “Geleceğe Yelken açıyoruz” sloganıyla küresel ısınmaya bağlı olarak yaşanan iklim değişikline dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla Hopa’dan denize açıldı. Ekip, uzun bir yolculuk sonrası Çeşme’ye geldi.

Çiğli Belediye Başkanı ve Avrupa İklim Paktı Türkiye Büyükelçisi olan Utku Gümrükçü’nün fikriyle “Geleceğe Yelken Açıyoruz” sloganıyla proje hayata geçerken, yelkenlideki ekibe; Çiğli Belediye Başkanı ve Avrupa İklim Paktı Türkiye Büyükelçisi Utku Gümrükçü de eşlik etti.

Yelkenli Çeşme sahiline yanaşırken, ekip Çeşme Belediye Bandosu eşliğinde karşılandı. Karşılayamaya Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran da katıldı.

Çiğli Belediye Başkanı ve Avrupa İklim Paktı Türkiye Büyükelçisi Utku Gümrükçü de, yaptığı açıklamada, “Arkadaşlarımız geçen hafta Hopa’dan yola çıktılar. 13 gündür denizdeler. Bugün de yeryüzü cenneti Çeşme’deyiz. Bu seyahat 10 gün daha devam edecek ve Hatay’da bitirecekler. Türkiye’nin üç tarafı denizlerle çevrili. Marmara Denizi’ni de sayarsanız dört denizi var. Karadeniz’de başladılar, Marmara Denizi’ni geçtiler, Çanakkale’den sonra Çeşme’de buluştuk. Haftaya Marmaris’te olacaklar. Ardından Hatay’da yolculuğu bitirecekler. Bu üç haftalık çalışmayla, iklim değişikliğine dikkat çekmek için yelken ekibiyle beraber güzel bir farkındalık projesi oluşturduğumuzu düşünüyoruz. Umarım bu iklim krizine tüm dünyanın dikkatini çekmiş oluruz” diye belirtti.

yelkenli-2.jpg

DENİZ HABER AJANSI

Keywords

Turizm gazetesi , turizm güncel , turizm haberleri , antalya turizm haberleri , turizmdebusabah , Rusya turizm haberleri , İstanbul otelleri , Rus tur operatörü , turizm istatistikleri

ÇEŞME YELKENİN MERKEZİ OLUR MU?

Başa dön tuşu