Game

CS: GO sistem gereksinimleri nedir? (2022) Yıllar geçmesine rağmen milyonlarca oyuncusu olan CS: GO düşük sistem gereksinimleri ile halen oyuncuların gözdesi.

CS: GO sistem gereksinimleri nedir? (2021)

Milyonlarca oyuncusu olan CS: GO oyununun minimum ve önerilen sistem gereksinimleri için göz atıyor ve değerlendiriyoruz.

CS: GO sistem gereksinimleri nedir? (2021)

21 Ağustos 2012’de çıkmış olan CS: GO günümüzde halen milyonlarca aktif oyuncuya sahip. Yapımcılar oyunlarında zaman zaman güncellemelere giderek oyunun gereksinimleri konusunda değişikliğe varabiliyorlar. Bu nedenle oyunların sistem gereksinimleri çıktığı yıla göre değişiklik gösterebiliyor. CS: GO’da sürekli güncellenen ve üzerine eklemeler yapılan bir oyun. 2021 yılı için CS: GO sistem gereksinimleri konusunda sizler için değerlendirme yaptık.

CS: GO çok fazla sistem gerektirmeyen bir oyun olması nedeniyle oyuncular tarafından oldukça tercih sebebi olan bir oyun. Düşük sistemi olan ancak arkadaşlarıyla kaliteli zaman geçirmek isteyen oyuncular için tercih sebebi olabilir. Oyunun minimum sistem gereksinimleri Windows 7, Vista ve XP olarak yer almakta. Ancak 2021 yılındayız ve artık Windows 10 oyuncular açısından gerek sürücü gerekse güncellemeler açısından artık bir standart.

İşlemci tarafına geldiğimizde minimum gereksinim olarak 2006 yılının son çeyreğinde çıkmış olan Intel Core 2 Duo E6600 yer alıyor. Günümüz şartlarında oldukça eski kalsa da sistemi eski olanlara minimum gereksinimler açısından yüz güldürebilir. Önerilen işlemciye baktığımızda dahili grafik birimiyle oldukça popüler olan AMD Ryzen 3 2200G işlemcisini görüyoruz. Geçtiğimiz yıllarda çıksa da tek çekirdek performansı oldukça yeterli. RAM olarak ise minimum 2 GB önerilen olarak ise 8 GB yeterli olacağı söyleniyor.

Ekran kartına baktığımızda minimum olarak NVIDIA GeForce 7300 GT ve üstü kartların yeterli olacağı söylenmiş. Bu oldukça eski bir ekran kartı ve bu ayarda bir ekran kartınız varsa oyundan alacağınız grafik performansı sizi 2021 yılında memnun etmeyebilir. Önerilen olarak ülkemizde giriş seviye oyunculuk konusunda oyuncuların gözdesi olan GeForce GTX 1050 var. Önerilen olarak bu kartın önerilmesi oyunun çok da fazla sistem gereksinimi duymadığının bir göstergesi. GTX 1050 denginde bir kartınız varsa oyunu rahatça oynayabilirsiniz.

CS GO Sistem Gereksinimleri 2022: CS GO Kaç GB, Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Senelerin eskitemediği oyunlardan biri olan CS GO hala çeşitli turnuvalarda oynanıyor ve popülerliğini yitirmiyor. Efsane oyunlar arasında yer alan CS GO 2022’de halen en fazla oynanan oyunlar arasında yer almasıyla da dikkat çekiyor. Tek başına oynanabildiği gibi çoklu seçeneği bulunan CS GO sistem gereksinimleri tam olduğu takdirde sorunsuz bir şekilde oynanabiliyor. 2012 yılında piyasaya sürülen ve kısa bir süre sonra üne kavuşan CS GO Microsoft Windows, Mac OS X, Lunix platformlarında dağıtımı yapıldı. CS GO Kaç GB, minimum sistem gereksinimleri nelerdir? diyorsanız CS GO Sistem Gereksinimleri 2022 içeriğimizden detaylıca okuyabilirsiniz

CS GO Sistem Gereksinimleri 2022: CS GO Kaç GB, Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Yıllardır popülaritesini kaybetmeyen CS GO hala çeşitli turnuvalarda oynanmaya devam ediyor. Oyun dünyasının efsaneleri arasında yer alan CS GO’nun oynanabilmesi için sistem gereksinimleri ve donanım gereksinimlerinin tam olması gerekiyor. Aksi taktirde oyunda sürekli bir sorun çıkarak oynamayı zorlaştırır. Bilgisayarda toplamda 15 GB kaplayan CS GO için önerilen depo alanı genellikle 20 GB’dir

CS GO Sistem Gereksinimleri 2022

Windows için Minimum Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel Core 2 Duo E6600 veya AMD Phenom X3 8750Bellek: 2 GB DDR3 RAMEkran Kartı: 256 MB Ekran kartı ve DirectX 9 DesteğiDepolama: 20 GB kullanılabilir alan.

Mac OS için Minimum Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel Core Duo Processor 2 GHzBellek: 2 GB DDR3 RAMEkran Kartı: ATI Radeon HD 2400 veya NVidia 8600MDepolama: 20 GB kullanılabilir alan.

SteamOS + Linux için Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Versiyonu: Ubuntu 12.04İşlemci: 2.8 GHz Intel veya AMDBellek: 4 GB DDR3 RAMEkran Kartı: nVidia GeForce 9600GT veya AMD Radeon HD3600Depolama: 20 GB Kullanılabilir alan.

Windows için Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)İşlemci: Intel Core i5 6600 veya AMD Ryzen 5 2600Bellek: 8 GB DDR3 RAMEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 veya AMD Radeon RX 580DirectX: 11Depolama: 20 GB Kullanılabilir alan.

CS GO Sistem Gereksinimleri 2022: CS GO Kaç GB, Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir

CS GO Oyunu İçin Bilgisayar Donanımı Nasıl Olmalıdır?

CS GO oyunu için minimum sistem gereksinimleri indirilmeye uygun olan bilgisayarları ifade eder. Yüksek kaliteli değil ancak bilgisayarlarınızın özellikleri dahilinde oyun deneyimi elde edebileceğiniz gereksinimlerdir. CS GO sistem gereksinimleri için belirlenen en az gereklilikler şu şekildedir:

– Bilgisayarınız işlemcisinin minimum olarak Intel Core 2 Duo E6600 olması lazımdır.- Oyundan yüksek bir görüntü sağlamak istiyorsanız ekran kartının en az NVIDIA GeForce 7300 GT özelliklerini sağlaması gerekir.- CS GO oyununda bellek miktarı en az 2 GB RAM olacak şekilde olmalıdır.- Sağlanması gereken işletim sistemi ise minimum Windows 7 / Vista / XP seçenekleri arasından birini içermelidir.- 15 GB depolama alanı için bilgisayarınızın uygun olması gerekir.

Mac bilgisayarları için CS GO oyununu oynayabilmek için sağlanması gereken minimum sistem gereksinimleri şu şekildedir:

– Mac bilgisayarlarınız işletim sisteminin en az Intel Core Duo Processor 2 Ghz veya better olmalıdır.- 2 GB RAM alanına sahip olan belleğin uygun olması gerekir.- Ekran kartınızın özellikleri ise ATI Radeon HD 2400 olması gerekir. Alternatif olarak ise Nvidia 8600M ve üstü önerilmektedir.- Mac bilgisayarlarınızın işletim sistemlerinin en az MacOS X 10.11 sistemine sahip olması önerilir. Bu işletim sisteminden sonra olan üstü işletim sistemleri de CS GO oyunu için minimum işletim sistemlerini içerir.- 15 GB depolama alanının en az olarak boş bulunması gerekir.-Geniş bir internet bağlantısı ağına sahip olunmalıdır.

CS GO Oyunu İçin En İyi Donanım Seçenekleri Nelerdir?

CS GO oyununu en yüksek kalitede ve en iyi deneyimler ile oynamak isterseniz önerilen sistem gereksinimlerini sağlamak gerekir. Oyunu bilgisayarına indirmek isteyen kişilerin öncelikli olarak minimum sistem gereksinimlerini sağlayıp sağlamadığını kontrol etmesi gerekir. CS GO oyunu için önerilen işletim sistemi özelleri ise şu şekilde sıralanabilir:

– Bilgisayarınız işlemcisinin AMD Ryzen 3 2200 G olması ile en iyi oyun deneyimi yaşanabilir. Bu sayede daha gelişmiş olan bir deneyim ile oyun keyfine varabilirsiniz.- En iyi görüntüleri yakalayabileceğiniz ekran kartı özellikleri ise NVIDIA GeForce GTX 1050 olması önerilir.- Bellek için Windows 10 bilgisayarlar öneriler arasında yer alır.- Bilgisayarınızın işletim sisteminin Windows 7/ Vista/ XP seçeneklerinden birine sahip olması önemli olan bir öneridir.- En az 15 GB kullanılabilir alan bulunmalıdır. Yapılan güncellemeler ile oyunun kapladığı alan 17-18 GB miktarına kadar çıkabilir. Bu nedenle saklama alanı için daha çok alan sağlanması önerilir.

CS GO Kaç GB?

CS GO çoğu kaynakta 15 GB yer kapladığı yazılmaktadır. Fakat oyuna gelen yeni güncellemeler ve editlerle birlikte oyunun gerçek boyutu 17-18 GB arasına kadar yükselebiliyor. Oyunun hata almadan kurulması için bilgisayarda en azından 20 GB yer ayrılması gerekmektedir.

CS:GO Sistem Gereksinimleri ve Oyun Özellikleri

21 Ağustos 2012 tarihinde çıkış yapan CS:GO Sistem gereksinimleri ve oyun özellikleri ile hala gündemde. CS:GO minimum ve önerilen sistem gereksinimleri yazımızda.

CS:GO Sistem Gereksinimleri ve Oyun Özellikleri

CS:GO Sistem Gereksinimleri ve Oyun Özellikleri

Counter-Strike: Global Offensive adıyla 21 Ağustos 2012 tarihinde çıkış yapan CS:GO sistem gereksinimleri ve oyun özellikleri ile hala gündemde. Takım tabanlı aksiyon oyunu olarak geliştirilen ve piyasaya sunulduğu ilk günden itibaren yüksek oyuncu sayılarına ulaşmayı başaran Counter Strike, 19 yıl aradan sonra ilk önemli güncellemelerinden bir tanesi olan CS:GO ile yenilendi. Bu tarih itibariyle de CS:GO en çok oynanan oyunlar listesinde yer almaya devam ediyor.

Türkiye’de Türkçe arayüz desteği sayesinde oyuncuların zorlanmadan dahil olabildiği oyun, özel turnuvalara ev sahipliği yapıyor. Oyunun bu kadar çok popüler hale gelmesinde CS:GO sistem gereksinimlerinin çok yüksek olmamasının da etkisi bulunuyor.

CS:GO sistem gereksinimleri

Farklı haritalarda farklı oyun modları ile oynanabilen CS:GO’da takımlar karşılıklı bir şekilde savaşmaktadır. Oyun moduna ya da belirlenen özelliklere göre belirli bir skora ulaşınca ya da süre tamamlanınca galip gelen taraf belirlenmektedir. Kişiselleştirilebilir silahlar ve özel ekipmanlar ile oyuncuların geliştirmeler yapabildiği oyunda çok güçlü bir ikinci el silah pazarı dahi oluşmuş durumda. Önceki oyunlarda olduğu gibi Valve tarafından geliştirilen oyun, 2018 yılı itibari ile ücretsiz olarak oyunculara sunulmaya başlandı. Oyunda oynanabilecek temel modlar ise şöyle;

CS:GO oyun özellikleri

Yorum yapabilmek için öncelikle üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Sürekli gelişen ve değişen bir oyun dünyasındayız. Yeni oyun özelliklerine uyumlu bilgisayar teknolojileri de buna paral…

Bir oyun bilgisayarı satın almak istediğinizde ortalama bilgisayarlara göre daha yüksek bütçe ayırmanız gerektiğini bili…

Online oyunlarda artan rekabet, oyuncular için ön planda olmayı ve kazanmayı daha da zorlaştırıyor. Oyun oynarken uygula…

APU işlemciler, özellikle yeni nesil işlemcilerde yer bulan yeni teknoloji ürünleridir.  Accelerated Processing Uni…

Bilgisayarlarda klasik HDD’ler yerine Solid State Sürücü (SSD) kullanımı oyun bilgisayarlarında yüksek okuma ve yazma hı…

Keyword

gereksinim , popularite , bilgisayar , baglanti , internet , donanim , turnuva , ozellik , kontrol , deneyim , windows , tavsiye , oncelik , goruntu , islemci , geforce , secenek , directx , isletim , kaynak , kartin , kalite , nvidia , miktar , radeon , taktir , efsane , better , toplam , phenom , bellek , sistem , oneri , arasi , sahip , boyut , vista , linux , dunya , sayed , ifade , alani , dâhil , keyif , ekran , deney , intel , sekil , islem , kart , keyf , oyun , ustu , kisi , edit , once , onem , elde , core , alan , hata , saye , aras , ddr3 , depo , ala , amd , ara , azi , ghz , agi , mac , ust

CS: GO sistem gereksinimleri nedir? (2022)
Yıllar geçmesine rağmen milyonlarca oyuncusu olan CS: GO düşük sistem gereksinimleri ile halen oyuncuların gözdesi.

Başa dön tuşu