Game

Activision, Warzone 2.0 için yeni detaylar verdi

Call of Duty: Warzone 2.0 ve mobil sürüm için tarih verildi

Activision, özel etkinlik ile COD dünyasının geleceğini gözler önüne serdi. Call of Duty: Warzone 2.0 ve mobil sürüm için tarih verildi.

Call of Duty: Warzone 2.0 ve mobil sürüm için tarih verildi

Activision, düzenlediği etkinlik ile COD dünyasının geleceğini gözler önüne serdi. Call of Duty: Warzone 2.0 ve mobil sürüm için tarih verildi.

Activision tarafından yapılan duyuruya göre Call of Duty: Warzone 2.0, 16 Kasım tarihinde geliyor. Hem PC hem de konsol tarafında çıkacak oyun, “Battle Royale” temelinde yenilenmiş bir deneyim getirecek, üçüncü şahıs görüşünde oynayış sunacak ve ilk sürüm gibi herkes için ücretsiz olacak. Oyunda “Al Mazrah” adı verilen yukarıda gördüğünüz bir harita üzerinde savaşlar yapılacak, ölmemek içini içinde kalınması gereken birden fazla halka ile işler karışıklaştırılacak ve yapay zekâ temelli düşmanlar karşımıza çıkacak.

Merak uyandıran 2.0 sürümüne ek olarak Warzone için bir mobil oyunun geleceği de duyuruldu. Bu oyun Activision tarafından yapılan açıklamaya göre 2023 yılında indirilebilir olacak. Çok popüler olacağı şimdiden açık olan mobil oyunda, 120 farklı oyuncu bir araya gelecek ve yine “Battle Royale” temelinde hayatta kalmaya çalışacak.

Bu arada biliyorsunuz çok merak edilen Call of Duty: Modern Warfare 2 de geliyor. “28 Ekim” tarihinde PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X / S ve PC için çıkışını yapacak oyun, en son Türkiye’de görülen inanılmaz fiyatı ile ses getirmişti. Çünkü oyunun Steam ön sipariş fiyatı Türkiye’de tam 1.099,00 TL seviyesinde yer alıyor. Bu gerçekten nefes kesen fiyatın arkasında elbette yüksek kur yer alıyor. Oyunun yurt dışı fiyatı olan 60 dolar şu an kur çarpımında 1.090,11 TL ediyor. 

Oyun için Steam’de paylaşılan açıklama ise şöyle: “Call of Duty: Modern Warfare II ile geri dönen efsanevi Görev Timi 141 Operatörleriyle kendimizi eşi benzeri görülmemiş küresel çatışmaların ortasında buluyoruz. Küçük çaplı ancak yüksek riskli sızma operasyonlarından son derece gizli görevlere kadar birçok harekâtta arkadaşlarınla birlikte kendini savaşın içinde hisset.

Yepyeni silah tutuş mekanikleri, gelişmiş Yapay Zekâ, yeni Silah Atölyesi ve diğer sistematik ve grafiksel bir dizi yenilikleri içeren modern oyun mimarisiyle Infinity Ward, serinin hayranları için çıtayı arşa yükseltiyor! Modern Warfare II’de dünyanın farklı yerlerinde ilerleyecek Tek Oyunculu Senaryo, savaşı iliklerine kadar hissetmeni sağlayacak Çok Oyunculu Mod ve hikâye tabanlı eşli Spec Ops deneyimi seni bekliyor.”

Call of Duty Warzone 2.0 Kasımda geliyor

Activision’ın düzenlediği CODNext etkinliği sırasında Call of Duty’nin geleceği hakkında açıklamalarda bulundu. Yepyeni Call of Duty Warzone 2.0 ve Call of Duty Warzone Mobile hakkında ilk detayları açıkladı.

Call of Duty Warzone 2.0 Kasımda geliyor

Activision’ın düzenlediği CODNext etkinliği sırasında Call of Duty’nin geleceği hakkında açıklamalarda bulundu. Yepyeni Call of Duty Warzone 2.0 ve Call of Duty Warzone Mobile hakkında ilk detayları açıkladı.

Battle royale oyuncularının merakla beklediği Call of Duty Warzone 2.0’ın çıkış tarihi nihayet verildi ve önümüzdeki aylarda konsol ve PC oyuncuları ile buluşacak.

Activision’ın yeni battle royale oyunu Call of Duty Warzone 2.0’ın 16 Kasım’da Xbox, PlayStation ve PC için çıkış yapacağı açıklandı.

Orijinal Call of Duty: Warzone’u oynamak için 125 milyondan fazla oyuncunun oyuna girmesi ve Call of Duty: Next etkinliğinde Call of Duty: Warzone 2.0’ın erken bir Alpha sürümünü oynayan 200’den fazla yayıncı ve içerik oluşturucu ile birlikte, devasa ve inanılmaz derecede ayrıntılı yeni bir harita içeren bu büyük, oynaması ücretsiz Battle Royale deneyimiyle ilgili ilk resmi istihbarat düştü.

Call of Duty: Warzone 2.0’ın Modern Warfare II Birinci Sezonunun bir parçası olarak herkes için ücretsiz olarak resmi olarak piyasaya sürüldüğü 16 Kasım ile 16 Kasım arasında paylaşmayı planladığımız bir dizi yenilik ve daha birçok ayrıntı.

Call of Duty Warzone 2.0 Kasım'da geliyor

Bu yeni Call of Duty dönemi 28 Ekim’de Modern Warfare II ile başlayacak. Oyun resmi olarak Haziran ayında tanıtıldı ve bugün Activision, çok oyunculu oyun hakkında biraz daha fazla şey paylaştı. Belki de en dikkat çekici olanı, geliştiricinin “daha önce hiç olmadığı gibi ekip iletişimi ve koordinasyonuna odaklanacağını” söylediği “Raids” adı verilen yepyeni bir 3v3 modudur.

Ön sipariş veren oyuncular çok yakında kendileri için kontrol edebilecekler: Modern Warfare II için açık beta 16 Eylül’de PlayStation’da ve 22 Eylül’de Xbox ve PC’de başlıyor.

Boğucu bir fırtına yavaş yavaş Al Mazrah manzarasını sarar, Verdansk ve Kaldera’daki zamanınızdan gelen buhar duvarına aşina olabilirsiniz. Ancak bu kez, Daire Çöküşü içinde farklılıklar bekliyoruz. Olası bir olay, aşırı hava durumu paterni anormalliklerinin sonucu olabilir, bu da güvenli bölgenin maç boyunca birden fazla Çembere bölünmesi ve maç son çembere yaklaştıkça tek bir güvenli bölgeye birleşmesi olabilir.

Call of Duty Warzone 2.0 Kasım'da geliyor

Call of Duty Warzone 2.0 Kasım'da geliyor

Bu komutanınızın Gulag’ı değil: Burası bir canlı ateş eğitim kompleksinin yanı sıra düşmanların etkisiz hale getirilmesi gereken bir hapishane ve bazen … ile ortaklık kurdunuz mu? Sadece yumruklarınızla çok seviyeli bir arenaya düşürülürsünüz ve zafer için ikinci bir şans için büyük haritaya geri dönmenize izin verilmeden önce belirleyici bir 2v2 savaşı yağmalama, ateş etme ve kazanma planı yaparsınız. İsteğe bağlı olarak, Gulag savaşınız “The Jailer” olarak bilinen bir AI savaşçısını aramayı, onu düşürmeyi ve anahtarını kaçış aracı olarak kullanmayı içerebilir. Giderken yağmalamayı unutma; Eğer kazanırsan o teçhizat seninle birlikte gelir.

Call of Duty Warzone 2.0 Kasım'da geliyor

Activision, Warzone 2.0 için yeni detaylar verdi

Warzone 2.0, 16 Kasım’da çıkacak. Tamamen yenilenen oyunun “Call of Duty tarihinin en iddialı sürümü” olduğu belirtiliyor.

Activision, Warzone 2.0 için yeni detaylar verdi

Activision, “Call of Duty’nin geleceği” olarak adlandırdıkları süreci sergilemek için bir etkinlik düzenledi. Etkinlik sırasında, yaklaşmakta olan Modern Warfare 2 oyunu hakkında bazı harika bilgiler edindik, ancak daha heyecan verici kısım, insanların sonunda Warzone 2.0 hakkında bazı haberleri gördüğü dakikalardı.

Warzone 2.0, 16 Kasım’da konsollar ve PC için çıkacak. Tamamen yenilenmiş bir Warzone olduğu için oyunun “Call of Duty tarihinin en iddialı sürümü” olduğu belirtiliyor. Warzone 2.0’daki harita, bir çöl bölgesi olan Al Mazrah’da bulunuyor ve en göze çarpan farklılıklardan biri ise haritada aynı anda birden fazla daralan çember olması. Ayrıca, oyunda yapay zeka düşmanları ve bir sandbox modu olacak. Warzone 2.0, Modern Warfare 2 ile aynı motoru kullanacak.

Warzone 2.0 mobil sürümü 2023’te piyasaya çıkacak ve mobil cihazlarda bazı mobil cihazlara özel etkinlikler, oynatma listeleri ve içeriklerle 120 oyunculuk Battle Royale deneyimini desteklemeye devam edecek. En iyi haber şu ki, çapraz ilerleme özelliği ile birlikte iki sürüm arasında bir miktar bağlantı olacak. Buna paylaşılan battle pass de dahil.

Bu yeni Call of Duty döneminin ilk adımı, 28 Ekim’de Modern Warfare 2’nin çıkışı ile atılacak. Bu yeni oyunun en şaşırtıcı özelliklerinden biri üçüncü şahıs modu ve şu anda karışık tepkilerle karşılanıyor. Beta testi yakında başlayacak ve hepimiz kalan sorularımızın cevaplarını bu noktada alacağız.

Call of Duty: Warzone 2.0 is coming in November

Activision has revealed new details on the future of Call of Duty, including release dates for Warzone 2.0 and the mobile spinoff of the battle royale shooter.

Call of Duty: Warzone 2.0 is coming in November

Feed refreshed Sep 17 • Cutting ties

After opening the Austin-based plant back in April, Tesla announced on Twitter that the location built its 10,000th Model Y electric SUV. We’re still waiting for the “future home of Cybertruck” to actually start building the thing, though, and that isn’t expected to happen until next year.

10,000 Model Ys built at Giga Texas to date pic.twitter.com/4cOlnpCRa0

CryptoKitties, a blockchain-based game known for its NFT cats, took off when it first made its debut in 2017. Things have come crashing down since then, sending the value of most CryptoKitties plunging. Matthew Smith over at IEEE Spectrum has an excellent writeup on how the game’s breeding mechanism and Ethereum gas fees contributed to its demise.

CryptoKitty in the past three months is about 0.04 ether, or $40 to $50, which is often less than the gas required to complete the transaction. Even those who want to casually own and breed inexpensive CryptoKitties for fun can’t do it without spending hundreds of dollars.

[IEEE Spectrum]

One developer, Kriss Smolka created a Pong-style game, called Hit the Island, that challenges you to bounce a ball between your paddle and the Dynamic Island to earn points.

Meanwhile, Christian Selig, the dev behind the Apollo app for Reddit, added the fun option to keep an adorable pixelated pet on the Dynamic Island when using the app. I don’t have an iPhone myself, but I’m looking forward to seeing how other devs put their own spin on the new feature.

Who has an iPhone 14 Pro right now? Need to test this on device asap!🏝️ Hit The Island – our game concept for iPhone 14 Pro, still laggy but it’s turning out nice 🙂 #iPhone14Pro #iOS16 pic.twitter.com/kWLU77gk6d

Jay PetersSep 17

Andrew WebsterSep 17

Jennifer Pattison TuohySep 17

Mitchell ClarkSep 16

Corin FaifeSep 16

Revolutionizing the media with blog posts

The law still isn’t in effect, but the court’s opinion sets up a Supreme Court battle over the future of content moderation and the First Amendment. Mike Masnick has a good (if wonky) breakdown up already. It’s… well, it’s one of the dumbest First Amendment opinions in a long time.

The fact that Oldham claims, that “the Platforms are no different than Verizon or AT&T” makes me question how anyone could take anything in this ruling seriously.

[Techdirt]

Nilay PatelSep 13

Monica ChinSep 13

Andrew WebsterSep 18

If you appreciate media preservation, make some time for this Q&A with the “last man standing in the floppy disk business,” Tom Persky of floppydisk.com.

The customers that are the easiest to provide for are the hobbyists – people who want to buy ten, 20, or maybe 50 floppy disks. However, my biggest customers — and the place where most of the money comes from — are the industrial users…Probably half of the air fleet in the world today is more than 20 years old and still uses floppy disks in some of the avionics.

[Eye on Design]

Remember when a Texas appeals court decided to blow up internet moderation with no explanation? Well, it finally explained itself, and so far I don’t feel any better. We’re still working our way through the decision, but you can read it below. For now, though, the Supreme Court already temporarily blocked the law while its court battle continues.

[techfreedom.org (PDF)]

Andrew MarinoSep 16

Andrew MarinoSep 14

Nilay PatelSep 13

Andrew MarinoSep 9

David PierceSep 7

Filed under:

The Verge’s Back to School Special

It’s not hard to figure out why Tim Cook won’t fix the green bubbles and SMS fallback that comes with texting Android users from your iPhone using iMessage.

But you’ve got to see this response for yourself, as Cook (while laughing) suggests Vox Media’s LiQuan Hunt should “buy your mom an iPhone” to fix the issue.

Tom WarrenSep 16

Mitchell ClarkSep 16

Cameron FaulknerSep 17

Mitchell ClarkSep 16

Elizabeth LopattoSep 16

I’m guessing at least a few of you snagged brand-new iPhone 14s today, and I love that for you, but I’ll keep using my Pixel 6.

But if you still have your old phone and want to avoid creating unnecessary electronic waste, Kaitlyn Tiffany writes in The Atlantic that your best bet — despite recycling programs and flashy robots — is probably to just keep it.

[The Atlantic]

Nilay PatelSep 14

Monica ChinSep 16

Monica ChinSep 16

In some places, such as Scandinavia and Alaska, moose are big hazards. (Moose crashes can be fatal for people.) So a master’s student developed a moose crash test dummy to help carmakers improve moose safety. “The crash test results were very pleasing since the demolished cars looked very much like cars involved in real moose crashes,” wrote Magnus Gens, who won a 2022 Ig Noble award for the work.

[www.diva-portal.org]

The iPhone 14 Pro is shipping today and new owners will see the sharp little black pill pretty quickly after they power on their phone. One of its designers, Chan Karunamuni, took to Twitter to talk about it. Did you know it can move to the side of your phone when you have Reachability enabled? I didn’t!

The new project I designed arrives today – the Dynamic Island. Its goal is to feel like a living, elastic bubble that can fluidly shape shift into different alerts and experiences.This is just the start, but I’m excited to see it begin its life! pic.twitter.com/HTkhSK69LU

FedEx says a recession is coming. Why should that make you nervous? Well, former Fed chair Alan Greenspan used to talk with FedEx every week for the “FedEx indicator.” If you’re still raising for your company, you might want to hurry up and close the round.

[CNN]

Nicole WetsmanSep 14

Justine CalmaSep 15

Nicole WetsmanSep 16

We won’t spoil the word, but around The Verge, we got our butts kicked. “Ludicrous,” says Tristan; Jake declares he is “mourning”; meanwhile, Adi isn’t sure she’s ever heard this word before; Andy got yesterday’s Wordle in one try — only to fail today’s. “It’s been a rollercoaster,” he says.

No, you’re not reading that wrong. The average number of guesses for today’s Wordle is 6.4. Just 41% of players solved it after 6 turns. Normally it’s around 99%.See how you did: https://t.co/ynpDkiEPc7 pic.twitter.com/d6ddPJLMv2

Death Cab for Cutie made fans visit one of the around 800 locations the band had played if they wanted to listen to a single early. The game’s thematically appropriate — “Rand McNally” is about life on the road.

According to Wired, the band used a defunct fan site and the Wayback Machine to figure out all the places it had played. The Internet Archive truly is wonderful.

[WIRED]

Makena has the news about the conservative social network’s falling user base and subsequent pivot — but Parler has also been doing increasingly desperate things to make money, including licensing out their email list to weird content marketing schemes.

For instance, here is an actual email Parler sent me last month.

David PierceSep 16

Mia SatoSep 15

William JoelAug 23

Call of Duty: Warzone 2.0 ve mobil sürüm için tarih verildi

Başa dön tuşu