Game

Call of Duty Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri ⋆ Oyun.News

Modern Warfare 2 Beta Sistem Gereksinimleri Duyuruldu

Activision Blizzard tarafından Call of Duty: Modern Warfare 2 açık beta süreci için merak edilen sistem gereksinimleri açıklandı. Şaşırtıcı bir şekild

Modern Warfare 2 Beta Sistem Gereksinimleri Duyuruldu

Activision Blizzard tarafından Call of Duty: Modern Warfare 2 açık beta süreci için merak edilen sistem gereksinimleri açıklandı.

Şaşırtıcı bir şekilde, Modern Warfare 2 yeni bir motora sahip olmasına rağmen, önerilen sistem özellikleri 2019’un Modern Warfare oyunundan çok farklı değil. 2019’da Activision bir GeForce GTX 1660 öneriyordu ve şimdi bir GTX 1060’a ihtiyacınız olduğu belirtilmiş. Ayrıca 2019’da da Radeon RX 580 önerilmişti. Diğer taraftan artık 12 GB yerine 16 GB RAM’e ihtiyacınız bulunuyor. Açıklamada dikkat çeken bir detay ise PC oyuncularının Battle.net veya Steam hesabı ile telefon numaralarının bağlantılı olması zorunluluğu. Bunun neden olduğu hakkında ise bir detay verilmemiş.

Bu arada oyunun beta süreci herkese açık ancak ön sipariş verenler erken erişim hakkı elde ediyor. PlayStation sahipleri de bir hafta erken erişim hakkına sahip. İşte tarihler:

1. Hafta Sonu (PlayStation’a Özel)

2. Hafta Sonu (Çapraz Oyun Beta)

Call of Duty: Modern Warfare 2, 28 Ekim tarihinde PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 ve PS5’e geliyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Ülkemizde dolar kurunda yaşanan artış ve yükselen enflasyon nedeniyle birçok ürünün fiyatında beklenmedik artışlar yaşandığını görüyoruz. Dijital oyun dünyası da buna dahil. İşte Steam içerisinde…

Günümüzde çoğu kişi için en yeni telefonları satın almak bir seçenek olmaktan çıktı. Amiral gemisi telefon modellerinin oldukça yüksek fiyat etiketlerine sahip olması, birçok kullanıcının…

ADB ambargosu nedeniyle akıllı telefon pazarındaki yerini rakiplerine kaptıran Huawei, buna rağmen ürün ailesini genişletmeye devam ediyor. Özellikle taşınabilir bilgisayar alanında oldukça başarılı olan şirket,…

Netflix, geçtiğimiz haftalarda reklamlı abonelik sistemi için çalışmalara başladı. Bloomberg’in haberine göre, Netflix tarafından planlanan yeni abonelik sisteminde bazı istisnalar olacak. Bazı yapımcılar, Netflix reklamlı…

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Call of Duty Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri ⋆ Oyun.News

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri bilgilerini incelediğimiz oyunun yapımını Infinity Ward gerçekleştirilmiş olup 10.11.2009 tarihinde…

Call of Duty Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri ⋆ Oyun.News

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Önerilen

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri bilgilerini incelediğimiz oyunun yapımını Infinity Ward gerçekleştirilmiş olup 10.11.2009 tarihinde Activision tarafından yayınlanmıştır.

Güncelleme (01.04.2020): Kısa bir süre önce çıkış yapan Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered (MW2R) Sistem Gereksinimleri bilgilerini bağlantıdaki sayfamızda bulabilirsiniz.

Xbox 360, PS3, PC platformları için versiyonları bulunan MW2, birinci şahıs aksiyon (First Person Shoter – FPS) tarzı oynanışa sahip olup Valve Anti Hile (VAC) önleme sistemi kullanılmaktadır. CoD6 müziklerini ise bir çok ödül sahibi olan bestekar Hans Zimmer yapmıştır.

Call of Duty serisinin Modern Warfare senaryolu oyunlarının ilki olan Call of Duty 4 Modern Warfare‘nin ardından ikincisi sırayı alan Call of Duty 6 Modern Warfare 2, Call of Duty serisinin de altıncı oyunudur. Her ne kadar MW serisinin 2. oyunu olsa da aslında yeni silahlar, perkler, tactical nuke ve oyuncuların havadan güdümleyebildiği AC-130, saldırı helikopteri vb. silahlar nedeniyle Modern Warfare serisine yeni bir boyut getirmiştir.

Sisteminiz Call of Duty 6 Modern Warfare 2 sistem gereksinimlerini karşılıyorsa özellikle multiplayer oynamak için Call of Duty 6 Modern Warfare 2 oyununu satın almak isteyenlere Stimulus Package ve Resurgence Pack indirilebilir içeriklerini (DLC) de almalarını tavsiye ediyoruz.

Call of Duty 4 Modern Warfare haritalarından Crash, Overgrown, Strike, Vacant mapları ile Bailout, Storm, Salvage, Carnival, Fuel, Trailer Park vb. yeni ek haritaların yanı sıra yeni oyun modlarını da içeren bu paketleri STEAM üzerinden almanız durumunda sayıca çok daha fazla oyuncu kitlesi ile multiplayer oyun oynama şansını elde edersiniz. Oyunu satın almadan önce Call of Duty 6 Modern Warfare 2 sistem gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olunuz.

CoD6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Minimum

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 veya kısa adlarıyla CoD6, MW2 oyununda IW engine 4 oyun motoru kullanılmıştır ve oyun içinde yüksek bir akışa sahiptir. Kendisinden bir yıl önce çıkan Call of Duty 5 World at War ve hatta Call of Duty 4 Modern Warfare oyununa nazaran çok daha iyi donanım performansına sahiptir.

Yaptığımız testlerde örneğin CoD4 ve CoD5 oyunlarını oynatmakta zorlanan P4 işlemci ve orta sınıf bir ekran kartı, CoD6 oyununda hiç bir şekilde zorlanmamış ve üst seviye ekran ayarları ile oynanabilmiştir. Call of Duty 6 Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri bakımından CoD serisinin en light, en akışkan ve oynanabilirlik açısından en iyi oyunudur.

Bu özellikler nedeniyle Modern Warfare 2 hem çıktığı gün beş milyondan fazla satış yapmış hem de Guinness Rekorlar Kitabı’nda 2009 yılında en çok oynan multiplayer oyunu ünvanı ile mükafatını almıştır. Çoğu oyun derecelendirme kuruluşu tarafından da 2009 yılının en iyi oyunu seçilmiştir.

Modern Warfare 2 oyununun sadece Activision firmasının resmi oyun sunucularında multiplayer oynanabilir olması ve server kiralamanın ya da legal dedicated server açmanın mümkün olmaması ise oyunun eksik yanlarıdır.

Activision firmasının MW2 multiplayer server desteğini sonlandırması halinde ki bu durum ile diğer aksiyon oyunlarında karşılaşılmıştır, maalesef ileriki yıllarda multiplayer yani online oyun desteği sonlanabilecektir.

Activision firmasının oyuncularını sokakta bırakması anlamını taşıyacak öyle bir durumla umarız karşılaşmayız. Official server desteğinin sonlandırsa dahi legal dedicated MW2 server açmanın yolunun açılmasına imkan verilmesinin uygun olacağını düşünüyoruz.

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Minimum

Call of Duty 6 Modern Warfare 2’yi Türkçe yamayı MW2 Türkçe yama sayfasında bulabilirsiniz. Call of Duty serisi tüm oyunlara ait Türkçe yamalar ile official/resmi patchleri CoDPatch kategorisinden inceleyip indirebilirsiniz.

MW2 Türkçe Yama DOWNLOAD

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Önerilen

Call of Duty tüm serileri ile diğer oyunlara ait wallpaper, icon arşivleri için CoDGallery sayfalarını, çeşitli oyunlara ait incelemeler için Oyun İncelemeleri kategorilerini ziyaret ediniz.

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Önerilen

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri, oyun hakkında inceleme ve özet bilgileri vermeye çalıştığımız sayfamızda yararlı bilgilere ulaştıysanız lütfen Facebook sayfanızda ve diğer sosyal platformlarda paylaşınız.

Beğen butonları ve rating sistemiyle değerlendirmelerde bulunur ve ayrıca yorum yaparsanız çok memnun oluruz, teşekkürler.

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Önerilen

Machine Pistols: PP2000, G18, M93 Raffica, TMP

Shotguns: SPAS-12, AA-12, Striker, Ranger, M1014, Model 1887, W1200

Launchers: AT4, Thumper, Stinger, Javelin, RPG-7

Assault Rifles: M4A1, FAMAS, SCAR-H, TAR-21, FAL, M16A4, ACR, F2000, AK-47Submachine Guns: MP5K, UMP45, Vector, P90, Mini-UziLight

Machine Guns: L86 LSW, RPD, MG4, AUG HBAR, M240

Sniper Rifles: Intervention, Barrett .50 cal, WA2000, M14 EBR/M21 EBR, Dragunov

Equipment: Frag, Semtex, Throwing Knife, Tactical Insertion, Blast Shield, Claymore, C4

Special Grenades: Flashbang, Stun, M18 Smoke Grenade, Air Support Marker

Resurgence Pack: Carnival, Fuel, Strike, Trailer Park, Vacant

Stimulus Pack: Bailout, Crash, Overgrown, Salvage, Storm

Perk 2: Stopping Power, Lightweight, Hardline, Cold-Blooded, Danger Close

Perk 3: Commando, Steady Aim, Scrambler, Ninja, SitRep, Last Stand

4 kill: Care Package, Counter-UAV

5 kill: Sentry Gun, Predator Missile

6 kill: Precision Airstrike

7 kill: Harrier Strike, Attack Helicopter8 kill: Emergency Airdrop

9 kill: Pave Low, Stealth Bomber

11 kill: Chopper Gunner, AC130

15 kill: EMP

25 kill: Tactical Nuke

Call of Duty 6 Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri’ne ait minimum ve önerilen donanım/yazılım bilgileri ile oyun hakkında bilmenizin yararlı olabileceğini düşündüğümüz detayları aktarmaya çalıştığımız bu inceleme yazımız umarız ihtiyacınızı karşılamıştır. Oyun ile ilgili sorularınızı en kısa zamanda bilgimiz dahilinde cevaplandırmaya çalışılacağız.

Call of Duty Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Başa dön tuşu