TEKNOLOJİ

Söz Verdiğimiz Hizmetleri Gerçeğe Dönüştürdük

Başkan Soyere teşekkür… Hayaller gerçeğe dönüştü!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bornova’daki Çamdibi Meriç Mahallesi’nin Muhtarı Duygu Bölük’ü ziyaret etti. Muhtar Bölük, Büyükşehir Belediyesi’nin “Her Mahalleye Bir Kütüphane” kampanyası kapsamında inşa ettiği kütüphane için teşekkür ederek, “Hayal ettiğimiz her şeyi gerçeğe dönüştürdünüz” dedi. Kampanya kapsamında 9 kütüphane hizmete alındı, 5 kütüphanede ise çalışmalar sürüyor. Hedef ise ilk etapta 50 kütüphane kurmak.

Başkan Soyere teşekkür... Hayaller gerçeğe dönüştü!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, başlattığı “Her Mahalleye Bir Kütüphane” kampanyası kapsamında muhtarlık binasına İZBETON tarafından kütüphane inşa edilen Bornova Çamdibi Meriç Mahallesi’nin Muhtarı Duygu Bölük’ü ziyaret etti. Ziyarete İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şükran Nurlu ve İZBETON A.Ş. Genel Müdürü Heval Savaş Kaya da eşlik etti. Meriç Mahallesi Muhtarı Bölük, pandemi sürecindeki zor koşullara rağmen İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden gördükleri destek için Başkan Tunç Soyer’e teşekkür ederek, “Elimizi çok rahatlattınız. İşbirliği içinde olmak çok değerli. Büyükşehir Belediyesi olarak görev tanımlarınızın çok üstünde destek verdiniz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bornova’daki Çamdibi Meriç Mahallesi’nin Muhtarı Duygu Bölük’ü ziyaret etti. Muhtar Bölük, Büyükşehir Belediyesi’nin “Her Mahalleye Bir Kütüphane” kampanyası kapsamında inşa ettiği kütüphane için teşekkür ederek, “Hayal ettiğimiz her şeyi gerçeğe dönüştürdünüz” dedi. Kampanya kapsamında 9 kütüphane hizmete alındı, 5 kütüphanede ise çalışmalar sürüyor. Hedef ise ilk etapta 50 kütüphane kurmak.

Yaptığımız işin değer görmesi bizi mutlu ediyor Çalışmaların yerine ulaşmasının çok önemli olduğunu dile getiren Başkan Soyer ise, “Yaptığımız hizmetlere sizin kadar gönülden, içten sahip çıkıldığı zaman bizim için de yaptığımız iş mutluluğa dönüşüyor. Keyif alıyoruz. ‘İyi ki yaptık’ diyoruz. Bu çok kıymetli. Yaptığınız işin anlaşılması kadar güzel bir şey yok. Bunun kıymetini görmüş olmanız bizim alabileceğimiz en büyük mutluluktur” diye konuştu. Yerel yönetimde muhtarların önemine dikkat çeken Başkan Soyer, “Muhtarlarımız yükümüzü alıyorlar. Onlarla birlikte vatandaşın nabzını tutuyor, yurttaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap veriyoruz” dedi.  

“Hayal ettiğimiz her şeyi gerçeğe dönüştürdünüz” Muhtar Bölük daha sonra muhtarlığın yanındaki kütüphaneyi Başkan Soyer’e tanıttı. İZBETON A.Ş. tarafından inşa edilen, Evrenosoğlu Ortaokulu’nun karşısındaki kütüphane hakkında Bölük, “Hayal ettiğimiz her şeyi gerçeğe dönüştürdünüz. Bir kütüphanemiz olsun istiyorduk. Biz ‘konteyner’ dedik. Siz bize çok daha güzelini yaptığınız. Gerçekten çok teşekkür ediyoruz. Burada okul olduğu için kütüphanemizi yoğun kullanıyoruz” ifadelerini kullandı. Başkan Soyer ise, “Çok güzel olmuş. Küçücük ama o kadar anlamlı ve kıymetli ki çok memnun oldum. Okulun karşısında da olması çok büyük avantaj. Çok kıymetli bir iş oldu” diye konuştu.  

Bölük, “Her Mahalleye Bir Kütüphane” kampanyası için de Başkan Soyer’e kitap hediye etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bornova’daki Çamdibi Meriç Mahallesi’nin Muhtarı Duygu Bölük’ü ziyaret etti. Muhtar Bölük, Büyükşehir Belediyesi’nin “Her Mahalleye Bir Kütüphane” kampanyası kapsamında inşa ettiği kütüphane için teşekkür ederek, “Hayal ettiğimiz her şeyi gerçeğe dönüştürdünüz” dedi. Kampanya kapsamında 9 kütüphane hizmete alındı, 5 kütüphanede ise çalışmalar sürüyor. Hedef ise ilk etapta 50 kütüphane kurmak.

Hedef ilk etapta 50 kütüphane Başkan Soyer’in bilgiye erişimde fırsat eşitliği ilkesiyle başlattığı kampanyada şimdiye dek 17 bin kitap toplandı. Kampanya kapsamında Buca Göksu, Konak Lale, Karabağlar Salih Omurtak, Bornova Meriç, Konak Emir Sultan, Karabağlar Yurdoğlu, Karabağlar Kibar, Konak Kadifekale ve Çiğli Köyiçi mahallelerinde olmak üzere 9 kütüphane hizmete alındı. Buca Menderes, Karabağlar Kibar, Buca Kırklar, Kemalpaşa Örnekköy ve Çiğli Evka 6 mahallelerinde ise çalışmalar sürüyor. Hedef ise ilk etapta talep eden 50 mahallede kütüphane kurmak.

Nasıl destek olunur? Devam eden kampanyaya birinci el ve ikinci el kitapla destek olunabiliyor. Ancak kampanya kapsamında ansiklopedi kabul edilmiyor. Bağışçıların yıpranmamış, yırtılmamış ve okunabilir kitaplarını kitap teslim noktalarına bırakması ya da kitap kumbaralarına atması isteniyor. Kitaplar İzmir Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından tasnif ediliyor ve muhtarlık kütüphanelerine gönderilmek üzere hazırlanıyor. Hedef ilk etapta talepte bulunan muhtarlıklara 50 kütüphane kurmak. 

Kampanya destek noktaları: Metro istasyonları (Fahrettin Altay, Konak, Üçyol ve Bornova)

İskeleler (Konak, Karşıyaka ve Bostanlı)

Kent Kütüphanesi, Alsancak

Şato Kütüphanesi, Konak

Tarihi Havagazı Fabrikası Araştırma Kütüphanesi, Alsancak 

Yahya Kemal Beyatlı Kütüphanesi, Buca 

Güzelbahçe Kütüphanesi 

Işılay Saygın Kütüphanesi, Buca

İzmir Tarımı Geliştirme Merkezi Kütüphanesi, Sasalı, Çiğli 

Vapur Kütüphaneleri: Ahmet Piriştina Arabalı Vapuru, Fethi Sekin Arabalı Vapuru ve Uğur Mumcu Arabalı Vapuru

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Konak 

Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Pisti, Bornova 

Yasemin Kafe, Bostanlı

Eşrefpaşa Hastanesi Karşıyaka Polikliniği

İZSU Genel Müdürlüğü Balçova hizmet binası

Başkan Soyer’in çağrısı karşılık buldu Başkan Soyer 200 kitap bağışıyla kampanyanın ilk destekçisi olmuştu. Başkan Soyer İzmirlileri ve kurumları kampanyayı büyütmeye çağırarak ziyaretçilerinden de çiçek ve hediye yerine kitap getirmelerini istemişti. Başkan Soyer’in çağrısı karşılık bulmuş, aralarında öğrenciler, İspanya Büyükelçiliği Misyon Şefi Yardımcısı Héctor Castañeda, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, İzmir Kent Konseyi yönetimi, İzmir Özel Türk Koleji erkek basketbol takımı sporcuları, İzmir Seyyar Satıcılar Derneği üyelerinin de bulunduğu pek çok ziyaretçi kitap getirmişti. İzmirli akademisyen ve yazar Münci Kapani’nin ailesi ise 1993’te hayatını kaybeden yazarın 400 kitabı ile dayanışmaya katılmıştı.

BTP Lideri Hüseyin Baştan, TDP Lideri Mustafa Sarıgüle ziyaret

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ü ziyaret etti.

BTP Lideri Hüseyin Baştan, TDP Lideri Mustafa Sarıgüle ziyaret

Yukarıdaki arama formları aracılığı ile Malatya Cadde Haber arşivinde kelime, içerik, konu araması yapabilir veya gün-ay-yıl formatında tarih girerek tarihe göre haberleri listleyebilirsiniz.

TDP Genel merkezinde gerçekleşen buluşmada önce heyetler arası ardından da baş başa görüşme yapıldı. Gündeme ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı ve yaklaşık 1.5 saat süren görüşme sonrası iki lider ortak açıklama yaptı. 

“Türkiye’de artık bir değişim vaktinin geldiği aşikârdır”

Basın toplantısında önce BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş konuştu. Sarıgül ile çeşitli konularda değerlendirmeler yaptıklarını ifade eden Hüseyin Baş konuşmasına Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu özetleyerek başladı. Hüseyin Baş, “Türkiye’nin geldiği süreç hepimizin malumu; sıkışmış, ekonomik anlamda bir politika üretemeyen, sosyal anlamda yıkılmışlığın eşiğine gelmiş, eğitim anlamında gençlerini eğitemeyen, çocuklarını yetiştiremeyen, sağlık hizmetlerini sağlayamayan velhasıl bir hükümetin sürdürmesi gereken neredeyse hiçbir hizmeti sürdüremeyen 20 yıllık bir hükümetin varlığından bahsetmemiz gerekirse Türkiye’de artık bir değişim vaktinin geldiği aşikârdır. Bütün muhalefet de zaten bu değişimi hayata geçirebilme adına birliktelikler oluşturmaya çalışıyor. Biz de Bağımsız Türkiye Partisi olarak merhum genel başkanımız Sayın Prof. Dr. Haydar Baş’ın kaleme aldığı, Türkiye’nin kurtuluş reçetesi olan Milli Ekonomi Modeli’ne sahip olmanın haklı gururu ve mutluluğu içerisinde Türkiye’nin bu darboğazdan kurtulması, coğrafyasında ve Avrupa’da parmakla gösterilen kıskanılan bir ülke haline gelmesi için çalışmalar yapıyoruz ve yapacağız. Güzel projelerimiz var, inşallah güzel bir seçim süreci yürüteceğiz. Bu noktada önümüzde muhtemeldir ki Türkiye’de bir seçimler süreci olacak. BTP olarak sizlere, ‘hakikaten Türkiye’de siyaset varmış, Türkiye’de siyaset değişmiş’ diyeceğimiz bir süreci yaşatmak adına söz veriyoruz. İnşallah bunu hep birlikte müşahede edeceğiz” dedi. 

“Atatürk cumhuriyeti için teminat olmaya devam edeceğiz”

Türkiye’nin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu ifade eden Hüseyin Baş konuşmasına şöyle devam etti; “Türkiye artık sağcının solcunun, Alevinin Sünninin, Kürtün Türkün, Lazın Çerkesin… Herkesin bir arada yaşayabildiği, aynı masa etrafında birleşebildiği, aynı sofradan yemek yiyebildiği bir ülke olmak zorundadır. Bizi kavga ettirmeye çalışanlar var ve her zaman olacak. Ama bu kavga bizim kavgamız değil biz bunu çok iyi biliyoruz. Bu kavga bizi kavga ettirmek isteyenlerin kavgası esasında. Her zaman istenen güçsüz bir Türkiye, her zaman istenen bölünmüş, parçalanmış bir Türkiye… Ve bizler BTP olarak – ve inanıyorum ki TDP de aynı düşünce de – Türkiye’nin birliği için bir teminat, Türkiye  demokrasisi için bir teminat, Atatürk cumhuriyeti için teminat olmaya devam edeceğiz ve çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

“Haydar Baş hocamı sevgiyle, saygıyla anıyorum”

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş ve çalışma arkadaşlarını ağırlamaktan mutlu ve gururlu olduğunu ifade eden TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ise, “Türkiye’mizin ileri demokratik ve medeni ülkeler seviyesine çıkmasında, örflerimizin geleneklerimizin göreneklerimizin korunmasında, bayrağımızın korunmasında, toprağımızın korunmasında, ulusal birlik anlayışında Bağımsız Türkiye Partisi ile el ele, kol kola, omuz omuza olmanın bugün gururunu yaşıyorum. Bu vesileyle kendisini tanımaktan büyük mutluluk duyduğum, Atatürk ilkelerini güçlü ve onurlu bir şekilde savunan, Atatürk milliyetçiliği konusunda taviz vermeyen Malazgirt’ten Kocatepe’ye kadar tam bağımsız Türkiye diyen Haydar Baş hocamı sevgiyle, saygıyla anıyorum” dedi.

“Türkiye iki ittifaka mahkum değildir”

BTP ve TDP’nin rütbe için değil kavgacı, uzlaşmacı olmayan siyaseti değiştirmek için yollarda olduğunu ifade eden Sarıgül ittifak çalışmaları hakkında da konuştu. Sarıgül, “Türkiye iki ittifaka mahkum değildir. Siyasi partiler arasında iş birliği ve güç birliği her zaman olacaktır. Anavatan Partisi, Demokratik Sol Parti, Yeniden Refah Partisi ve birçok siyasi parti ile özel görüşmeler devam etmektedir. Bugün BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ı ve çok değerli heyetlerini çalışma arkadaşlarımla beraber TDP Genel merkezimizde ağırlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Bugün yepyeni temeller atılmıştır. Türkiye’mize müjdeler olsun. Türkiye’miz sahipsiz değildir. Türkiye’de siyasi partiler arasında işbirliği ve güç birliği olacak, yorulan, heyecanı biten siyasi partiler gidecek ve yeni heyecanlı, enerjisi yüksek olan siyasi partiler ülke yönetiminde söz ve karar sahibi olacak. Bugün Türkiye’miz için önemli temeller atılmıştır” dedi.

Hüseyin Baş basın toplantısının sonunda Mustafa Sarıgül’e Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli kitabını hediye etti.

Ana Sayfa |Künye |Reklam |Gizlilik Politikası |İletişim

Haber Yazılımı: Medya İnternet – v10.0.2

Söz Verdiğimiz Hizmetleri Gerçeğe Dönüştürdük

Başa dön tuşu