Magazin

Tuzla’da okuyan 50 bin öğrenciye kırtasiye desteği

Gönüllülerden Öğrencilere Kırtasiye Desteği

Mardin’in Dargeçit ilçesine bağlı Tavşanlı, Sümer-istiklal ve Yılmaz köyü öğrencilerine Toplum Gönülleri Vakfı (TOG) ve 1NeviMutluluk Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında; Nevin Yağmur ve bağışçıların destekleriyle 200 öğrenciye okul çantası ve kırtasiye malzemesi verildi. Ayrıca bir yardımseverin katkılarıyla yaklaşık 100 öğrenciye yemek ikramında bulundu.

Gönüllülerden Öğrencilere Kırtasiye Desteği

Mardin’in Dargeçit ilçesine bağlı Tavşanlı, Sümer-istiklal ve Yılmaz köyü öğrencilerine Toplum Gönülleri Vakfı (TOG) ve 1NeviMutluluk Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında; Nevin Yağmur ve bağışçıların destekleriyle 200 öğrenciye okul çantası ve kırtasiye malzemesi verildi. Ayrıca bir yardımseverin katkılarıyla yaklaşık 100 öğrenciye yemek ikramında bulundu.Dargeçit Başarı Kursu müdürü Metin Çakır’ın girişimiyle köy okullarına çanta ve kırtasiye yardımı yapılması için köy okullarına davet edilen Toplum Gönülleri Vakfı mütevelli heyeti üyesi Nevin Yağmur ve İlçe Milli Eğitim müdürü Cengiz Kılıç okulda öğrencilerle buluştu.Öğrencilerle sohbet eden Nevin Yağmur daha sonra öğrencilere Çanta ve kırtasiye yardımında bulundu yapılan yardımlarla ilgili konuşan Yağmur; yardımsever insanlar adına verdiğimiz bu hediyeleri iyi günlerde kullanmanızı diliyoruz. Sizden tek isteğimiz ise çalışkan, güvenilir ve başarılı birer birey olmanızdır. İlçe Milli Eğitim müdürü Cengiz Kılıç ve Dargeçit Başarı Kursu müdürü Metin Çakır yapılan yardımlar için emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek Nevin Yağmur’a eğitime verilen desteklerden dolayı plaket takdim edildi.

CHP’Lİ GÖNÜLLÜLERDEN KIRTASİYE YARDIMI

CHP Batman ‘KILIÇDAROĞLU’ gönüllüleri İl Koordinatörü Davut Sevim ve ekibi, Batman’da okula yeni başlayacak olan ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye desteğinde bulundu.

CHP’Lİ GÖNÜLLÜLERDEN KIRTASİYE YARDIMI

CHP Batman ‘KILIÇDAROĞLU’ gönüllüleri İl Koordinatörü Davut Sevim ve ekibi, Batman’da okula yeni başlayacak olan ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye desteğinde bulundu.

CHP Batman ‘KILIÇDAROĞLU’ gönüllüleri İl Koordinatörü Davut Sevim ve ekibi, Batman’da okula yeni başlayacak olan ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye desteğinde bulundu.

CHP Batman ‘KILIÇDAROĞLU’ gönüllüleri İl Koordinatörü Davut Sevim ve ekibi, Batman’da okula yeni başlayacak olan ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye desteğinde bulundu. Öğrencilerin kırtasiye malzemelerinin karşılanması için başlatılan kampanya sonrasında ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye desteği sağlandı. CHP Batman İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;  “İktidara yürüdüğümüz bu dönemde, atacağımız her adımı, hem kalplere dokunmak hem de iktidarımızı daha sağlam temeller üzerine kurmak için atıyoruz. Daha güzel yarınları CHP iktidarıyla inşa edeceğiz.” (Altan Ayaz)

sex hikaye

Tuzla’da okuyan 50 bin öğrenciye kırtasiye desteği

Tuzla’da okuyan 50 bin öğrenciye kırtasiye desteği

Tuzla’da okuyan 50 bin öğrenciye kırtasiye desteği

İSTANBUL, (DHA)- Tuzla Belediyesi, ilçe genelinde bulunan 78 okulda okuyan toplam 50 bin ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisine kırtasiye malzemesi dağıtacak. Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda gönüllüler tarafından hazırlanan çantalar, okul sıralarındaki yerini almaya başladı. Gönüllüler ile birlikte çalışmalara katılan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,”Tuzla’daki tüm ilköğretim, ortaöğretim ve lisedeki öğrencilerimize defter, kalem, silgi gibi eğitim setlerini hazırladık. Bütün öğrencilerimiz ücretsiz kitaplarla beraber bu setleri sıralarında bulacaklar” dedi.

Milyonlarca öğrenci 12 Eylül’de başlayacak yeni eğitim öğretim döneminin başlamasını heyecanla beklerken ailelerini de alışveriş telaşı sardı. Tuzla Belediyesi, ailelerin kırtasiye alışverişlerine katkı sağlamak için özel bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda 4 bin 500 kadın kent gönüllüsü tarafından hazırlanan çantalar, yine kadın kent gönüllüleri tarafından okul sıralarına bırakılmaya başlandı. Tuzla’da okuyan öğrenciler, ilk ders zili çaldığı gün kırtasiye malzemelerine kavuşacaklar. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da Gönül Elleri Çarşısı içerisinde bulunan iyilik atölyesinde paket yapan gönüllü kadınları ziyaret etti.

“ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ KITAP DAĞITILMASI DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR KARARDI”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,” 2022-2023 yılı eğitim öğretim başlıyor. Dolayısıyla evlerde tatlı bir telaş var. Bu telaş bizlerde de var. Yeni dönem başlamadan önce okullarımızın boya, badana ve tadilat işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda da öğrencilerimize defter, kalem, eğitim seti hazırlıklarını tamamlama telaşı içerisindeyiz. Bu eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, en değerli varlığımız olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Eskiden bir eğitim öğretim yılı başlarken, kitap telaşı başlardı. 2003-2004 yılından sonra bu telaş ortadan kalktı. Hükümetimizin almış olduğu bir kararla eğitim öğretim döneminde kullanılacak kitaplar, öğrencilerimiz okullarına başlamadan sıralarında hazır olmaya başladı. Bu dünyada devrim niteliğinde bir karardı. O dönemde eğitim öğretimde eşitlik felsefesi ile yola çıkılan bu kampanyada da büyük bir başarı elde edildi. Eğitim ve öğretimde fırsat eşitliği sağlanmış oldu. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bütün emeği geçenlere yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZ ÜCRETSİZ KİTAPLARLA BİRLİKTE KIRTASİYE SETLERİNİ DE SIRALARINDA BULACAKLAR”

Başkan Yazıcı,” Geçtiğimiz günlerde yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında yeni bir karar alındı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ders kitaplarının yanında yardımcı kitapların da okul sıralarında hazır bulunacağının müjdesini vermişti. Bu da devrim üzerine devrimdir. İnşallah bu kararla da artık yardımcı kitaplar sıraların üzerinde olacak. Biz de bunun üzerine bir hazırlık yapalım dedik. Tuzla’daki tüm ilköğretim, ortaöğretim ve lisedeki öğrencilerimize bu kitapların yanında defterler, kalemler, silgiler gibi eğitim setlerini hazırladık. Bütün öğrencilerimiz kitaplarla beraber bu setleri sıralarında bulacaklar. İlköğretimde 18 bin 500 öğrenci, ortaöğretimde yaklaşık 16 bin 500 öğrenci ve lisede 15 bin öğrencimiz bu eğitim setlerini kitaplarla birlikte sıralarında bulacaklar” şeklinde konuştu.

“4 BİN AİLEMİZE OKUL ÇANTASI HEDİYE EDECEĞİZ”

Başkan Yazıcı,” Öğrencilerimiz, bu defterlere yepyeni dünyalar yazacaklar. Yepyeni hikayeler oluşturacaklar. Biz bu dönem içerisinde yapmış olduğumuz çalışmalarda her zaman eğitim öğretim camiasının yanında olduk. Ben her zaman şunu söylüyorum. Tuzla’yı altınla kaplasak geleceğimiz olan  gençlerimize iyi bir eğitim vermezsek hiçbir şeyin anlamı olmaz. Tüm öğrencilerimize bu eğitim setini vereceğiz. Ayrıca, yaklaşık 12 yıldır devam ettiğimiz Tuzla’da yaşayan, ekonomik olarak dezavantajlı ailelerin çocuklarına vermiş olduğumuz çanta hediyemizi  bu sene de vereceğiz. Yaklaşık 4 bin ailenin çocuklarına okul çantalarını hediye edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Adıyaman TDV’den öğrencilere kırtasiye yardımı haberleri

Adıyaman TDV’den öğrencilere kırtasiye yardımı haber

Adıyaman TDV’den öğrencilere kırtasiye yardımı haberleri

Türkiye Diyanet Vakfı Adıyaman Kadın Kolları Gönül Elçileri, her zaman olduğu gibi eğitim alanında da ihtiyaç sahibi ailelere destek oldu.

TDV Adıyaman Şube temsilcisi Zeynal Duyum, “Okul öncesi, kırtasiye malzemelerini alamayan, kılık kıyafet ve araç gereçleri tedarik etmekte zorlanan ihtiyaç sahibi aileleri yerinde tespit ediyoruz. TDV  gönüllüleri arkadaşlarımızla ihtiyaç sahibi olduğunu tespit ettiğimiz  ailelere ulaşarak Çanta, kırtasiye malzemesi ve onun yanı sıra nakdi yardım yaparak dinimizin yardımlaşın emri gereği 180 öğrencinin ihtiyaçlarını gidermeye ve yüzlerini güldürmeye çalıştık.” dedi.

Gittikleri her yerde şefkat ve merhamet duygusuyla ihtiyaç sahibi ailelerin ruhunu okşayan gönül elçileri, öğrenci ve ailelerine yeni eğitim-öğretim yılında başarı dileklerinde bulundular.

Keywords

Mardin , Dargeçit , batman haberleri , CHP , adıyaman , tdv , ihtiyaç , kırtasiye , öğrenci

Gönüllülerden Öğrencilere Kırtasiye Desteği

Başa dön tuşu